Foto ⟩ Graudiņa/Kravčenoka iekļūst pusfinālā un cīnīsies par olimpisko spēļu medaļām

Tokijas olimpisko spēļu pusfinālu otrdien sasniedza Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras turnīra turpinājumā cīnīsies par Olimpiādes spēļu medaļām.

Ceturtdaļfināla mačā mūsu pludmales volejbolistes, kuras izliktas ar 16. numuru, ar rezultātu 2-1 (21:13, 18:21, 15:11) pieveica Kanādas duetu Hetere Benzlija/Brendija Vilkersone, kurām 10. numurs. 

Pirmajā setā pirmo punktu guva Kanādas duets, bet pēc Kravčenokas uzbrukumiem un netveramas serves latvietes guva piecus punktus pēc kārtas un panāca 7:3 savā labā.

Turpmāk Latvijas duets pārsvarā bija vadībā ar diviem - trīs punktiem, kanādietēm daudz kļūdoties.

Izšķirīgo pārsvaru latvietes ieguva, gūdamas četrus punktus pēc kārtas - 18:12.

Sets beidzās ar 21:13 Latvijas dueta labā, Vilkersonei uzbrūkot autā un fiksējot 11. Kanādas dueta kļūdu setā.

Otro setu ar vadību atkal sāka Kanāda, taču Graudiņa ar bloku pret Benzliju panāca 2:1. Līdz seta vidum cīņa ritēja punkts punktā, pirmoreiz divu punktu pārsvaru iegūstot latvietēm pēc Benzlijas sitiena autā - 11:9.

Tomēr pēc Vilkersones bloka un Graudiņas sitiena autā pirmoreiz spēlē divu punktu pārsvaru panāca kanādietes - 15:13. Brīdi vēlāk pēc Vilkersones, kura nekautrējās uzbrukt ar otro pieskārienu, uzbrukuma jau 17:14 kanādiešu labā.

No zaudējuma setā latvietēm neizdevās izglābties - 18:21.

Arī trešajā setā pirmo punktu uzbrukumā guva Benzlija, uz ko latvietes atbildēja ar trim punktiem - 3:1. Cenšoties uzbrukt ar otro pieskārienu, Vilkersone iemānīja bumbu tīklā - 8:4 Latvijas dueta labā. Rezultātam svārstoties divu - triju punktu robežās par labu Latvijai, 13:8 ar diviem uzbrukumiem pēc kārtas panāca Kravčenoka.

Mačbumbu Latvijai ar savu desmito kļūdu servēs pasniedza Vilkersone - 14:10, bet spēli uzbrukumā pabeidza Kravčenoka - 15:11.

Kopā ar Benzlijas trim kļūdām kanādietes 13 reizes kļūdījās servē, kamēr latvietes - astoņreiz, ar servi gūstot trīs punktus. Kopā mačā Kanādas duets kļūdījās 21 reizi, Latvijas - 13 reizes.

Gandrīz neapturamas uzbrukumā bija Kravčenoka un Vilkersone, realizējot 21 no 31 uzbrukuma iespējas. Graudiņa realizēja sešus no 15 uzbrukumiem, Benzlija - deviņus no 25.

Graudiņa trīs punktus sakrāja blokā, Vilkersone - divus. Savukārt aizsardzībā Kravčenoka pacēla 12 bumbas, Benzlija - septiņas un Vilkersone - vienu.

Graudiņas un Kravčenokas pretinieces pusfinālā noskaidrosies otrdien turnīra galveno favorīšu no Kanādas Sāras Pevenas un Melisas Hjūmenas-Paredesas un Austrālijas pāra Mariafe Artaho de Solara/Talika Klensija (5.) cīņā.

Latvijas spēlētājas grupā ar 1-2 piekāpās ASV duetam Kellija Kleisa un Sāra Sponsila (9.), bet ar 2-1 pārspēja brazīlietes Anu Patrisiju Silvu Ramosu un Rebeku Kavalkanti Barbozu Silvu (4.) un ar 2-0 - Kenijas duetu Gaudensija Makoha/Breksaidsa Hadambi (21.).

Astotdaļfinālā ar 2-1 (16:21, 21:17, 15:13) tika pārspēts Krievijas olimpiskās komitejas (OKR) pāris Svetlana Holomina/Nadežda Makroguzova, kuras turnīrā izsētas ar astoto numuru.

Tikmēr kanādietes grupā ieņēma trešo vietu aiz Ķīnas dueta Faņa Vana/Sjiņji Sjia (15.) un brazīlietēm - Agatas Bednarčukas un Eduardas "Dudas" Lizboas (3.), astotdaļfinālā ar 2-1 (22:24, 21:18, 15:13) apspēlējot Kleisu un Sponsilu.

Divās iepriekšējās savstarpējās spēlēs bija uzvarējušas Latvijas volejbolistes, abas reizes spēlei ilgstot trīs setus.

Olimpiskās čempiones tiks noskaidrotas 6.augustā.

Uz augšu
Back