Latvijas smaiļotājs Akmens sasniedz pusfinālu Tokijas olimpiskajās spēlēs (2)

Roberts Akmens
Roberts Akmens Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens trešdien sasniedza Tokijas olimpisko spēļu pusfinālu 200 metru sprinta distancē.

Priekšsacīkstēs Akmens distanci veica 35,448 sekundēs, savā airējumā piekāpjoties tikai ungāram Šāndoram Totkam, kurš bija sacensību vadībā no pirmajiem metriem un finišēja 0,378 sekundes ātrāk par latvieti.

Sacensībās 200 metru distancē piedalījās 25 sportisti. Uzreiz ceturtdien gaidāmajam pusfinālam kvalificējās divi labākie sportisti no katra airējuma. Pārējos vēlāk gaida cīņa ceturtdaļfinālā.

Latvijas smaiļotājs startēja lēnākajā no pieciem priekšsacīkšu braucieniem, taču šajā fāzē būtiska ir tikai ieņemtā vieta. No visiem priekšsacīkšu dalībniekiem Akmenim bija 12. labākais rezultāts.

Akmens ir 2019.gada pasaules U-23 čempionāta uzvarētājs, bet tajā pašā gadā pieaugušo konkurencē viņš pasaules meistarsacīkstēs ieņēma 19.vietu.

Nacionālās atlases sacensībās 200 metru kvalifikācijai Akmens pārspēja pēdējās desmitgades vadošo Latvijas smaiļotāju Alekseju Rumjancevu.