Luiss van Gāls atgriezies pie Nīderlandes izlases stūres

Luijs van Gāls FOTO: AFP/LETA

Latvijas futbola izlases pretinieci 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijā Nīderlandi turpmāk vadīs slavenais treneris Luiss van Gāls, informē Nīderlandes Futbola federācija (KNVB).

Līgums noslēgts līdz 2022.gada Pasaules kausa cikla beigām. Van Gāla asistenti būs Denijs Blinds un Henks Freizers, bet par vārtsargu treneri strādās Franks Huks.

Van Gāls Nīderlandi vadīja arī no 2000. līdz 2002.gadam un no 2012. līdz 2014.gadam. Savā otrajā termiņā van Gāls "klīstošo holandieti" aizveda līdz trešajai vietai 2014.gada Pasaules kausa izcīņā.

Trenera gaitas van Gāls sāka 1991.gadā pie Amsterdamas "Ajax" stūres. Šajā laikā "Ajax" uzvarēja UEFA Čempionu līgā un UEFA Kausā, kā arī kļuva par trīskārtēju Nīderlandes čempioni.

Karjeras turpinājumā viņš vadīja "Barcelona", "AZ Alkmaar", Minhenes "Bayern" un Mančestras "United" komandas. Ar šiem klubiem viņš kļuva pa divkārtēju Spānijas čempionu, kā arī pa reizei uzvarēja Nīderlandes un Vācijas meistarsacīkstēs. Pēdējā darba vieta viņam bija Mančestras klubs, kas nīderlandieti 2016.gadā atbrīvoja no amata.

Nākamajā svētdienā van Gāls paziņos tos futbolistus, kuri cīnīsies par vietu izlases sastāvā Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm ar Norvēģiju, Melnkalni un Turciju. Rīgā nīderlandieši viesosies 8.oktobrī, tiekoties ar Latviju, kuru martā uzveica ar 2:0.

Kopš pagājušā gada oktobra Nīderlandi vadīja Franks de Būrs, bet pēc apstāšanās Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar treneri netika turpināta sadarbība.

Uz augšu
Back