Graudiņai un Kravčenokai par sasniegto Tokijā katrai pienākas naudas balva līdz 23 051 eiro

Graudiņai un Kravčenokai par sasniegto Tokijā katrai pienākas naudas balva līdz 23 051 eiro
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Par Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīto ceturto vietu Latvijas pludmales volejbolistēm Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai katrai pienākas naudas balva līdz 23 051 eiro, noskaidroja aģentūra LETA.

Saskaņā ar kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru, prēmijas piešķir par sasniegumiem, kas izcīnīti oficiālajās starptautiskajās klātienes sporta sacensībās, kuras ir iekļautas attiecīgās starptautiskās sporta federācijas sacensību kalendārā, ja minētā sporta federācija ir atzīta Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Šādu sacensību vidū ir arī olimpiskās spēles.

Prēmijas tiek piešķirtas par pirmajām sešām olimpiskajās spēlēs iegūtajām vietām, naudas balvu apmēru proporcionāli aprēķinot no pirmajai vietai paredzētā maksimālā naudas apjoma. Līdz ar to Graudiņai un Kravčenokai katrai pienāksies naudas balva līdz 23 051 eiro.

Sportistu treneri un apkalpojošais personāls saņems prēmiju līdz 23 051 eiro.

Vienlaikus Ministru kabineta noteikumi paredz piešķirt finansējumu Latvijas Volejbola federācijai par Kravčenokas un Graudiņas izcīnīto ceturto vietu līdz 35 572 eiro apmērā pludmales volejbola sporta veida attīstībai un jauno sportistu sagatavošanai.

Latvijas Volejbola federācijai Izglītības un zinātnes ministrijā ir jāiesniedz iesniegumi par naudas balvu piešķiršanu. Šā gada nogalē šie iesniegumi kopā ar citu federāciju pieteikumiem tiks virzīti izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē, un padomes priekšlikumi par naudas balvu piešķiršanu tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā. Precīzus naudas balvu apmērus pēc padomes ieteikuma noteiks Ministru kabinets.

Graudiņa/Kravčenoka piektdien piedzīvoja zaudējumu Tokijas olimpisko spēļu turnīra bronzas finālā, sacensības noslēdzot ceturtajā vietā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu