Itālija pirmoreiz olimpisko spēļu vēsturē triumfē 4x100 metru stafetē

Itālijas sprinteris. FOTO: Reuters / Scanpix

Itālijas sprinteri piektdien Tokijā pirmoreiz olimpisko spēļu vēsturē vieglatlētikā uzvarēja 4x100 metru stafetē.

Stafetes skrējiens piektdien beidzās negaidīti. Pēdējā taisnē izskatījās, ka zeltu iegūs Lielbritānija, kurai pēdējo posmu skrēja Neteniels Mičels-Bleiks, taču Fillipo Tortu, kuram personiskais rekords ir tāds pats kā britam (9,99 sekundes), apdzina sāncensi un uzvaru pirmo reizi spēļu vēsturē nodrošināja Itālijai ar jaunu valsts rekordu - 37,50 sekundes.

Pārējos posmos Itālijas vienībā skrēja Lorenco Pata, Tokijas spēļu čempions 100 metros Lamonts Marsels Džeikobss un Ezeoza Fostine Desalu.

Sudraba medaļas Lielbritānija ieguva ar rezultātu 37,51 sekunde, bet bronzu Kanādai nodrošināja Tokijas spēļu čempions 200 metros Andrē de Grase, pakāpdamies no piektās pozīcijas uz trešo.

Salīdzinot ar Riodežaneiro, savas pozīcijas saglabāja tikai Kanāda. Čempioni Brazīlijā jamaikieši finišēja vien piektie, bet sudraba medaļnieki japāņi pirmajā stafetes kociņa maiņā to paveica jau pēc koridora beigām, izstājoties.

Diskvalificēti tika arī ganieši, ceturto vietu ar jaunu valsts rekordu (37,79) ieņemot Ķīnas sprinteriem. Sestā finišēja Vācija.

Uz augšu
Back