Latvijas volejbola izlase pārbaudes spēlē uzvar Somiju

Latvijas vīriešu volejbola izlase. FOTO: http://volejbols.lv

Latvijas vīriešu volejbola izlase piektdien pārliecinoši uzvarēja pirmajā no divām pārbaudes spēlēm pret Somijas valstsvienību.

Mačs "Daugavas" sporta namā beidzās ar rezultātu 3:0 (25:22, 25:17, 25:19) Latvijas izlases labā.

Sestdien abas komandas tiksies vēlreiz. Mačs sāksies plkst.17.30, tiešraidē to pārraidot kanālam "Best4Sport TV".

Biļetes uz spēlēm var iegādāties personas, kas ar sertifikātu var apliecināt vakcināciju pret Covid-19 vai pārslimošanu.

Latvijas izlases kandidātu sarakstā palikuši 17 spēlētāji. Aizvadītajā nedēļas nogalē tika atskaitīti Pāvels Jemeļjanovs, Patriks Pinka, Vladislavs Sušickis un Markuss Cielavs.

Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls norādīja, ka atskaitītie spēlētāji ir gatavi nepieciešamības gadījumā pievienoties komandai.

Pārbaudes spēlēs pret Somiju tiek iesaistīti 16 spēlētāji, jo nepiedalās Kristaps Platačs, kuram ir neliels savainojums un vajadzīga nedēļa pusotra atlabšanai.

Pēc pirmajām pārbaudēm sekos arī izbraukuma mači - 13., 14., un 15. augustā pret čehiem, kā arī 22. un 23. augustā pret grieķiem. Galvenais treneris atklāja, ka uz pārbaudes mačiem Čehijā dosies 16 volejbolisti, bet pēc tam Grieķijā jau būs tie 14 spēlētāji, kuri pēcāk brauks uz Eiropas čempionāta finālturnīru.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 1.-19. septembrī Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm.

Latvija nokļuvusi D grupā - Tallinā sacentīsies arī Igaunija, Francija, Vācija, Slovākija un Horvātija. Latvija mačā ar mājiniekiem igauņiem atklās grupas spēles 1.septembrī. 4.septembrī Latvijas volejbolisti spēlēs ar Horvātiju, 6.septembrī - ar Slovākiju, 7.septembrī - ar Vāciju un 8.septembrī - ar Franciju.

Latvijas izlases kandidātu saraksts dalībai Eiropas čempionāta finālturnīrā:

cēlāji - Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils "Lūši"), Jānis Jansons (Nikosijas "Apoel", Kipra);

otrā tempa uzbrucēji - Romāns Saušs ("Valepa", Somija), Jānis Medenis, Kristaps Šmits (abi - Jēkabpils "Lūši"), Atvars Ozoliņš ("Parnu", Igaunija), Edvarts Buivids ("Lindaren Volley Amriswill", Šveice);

diagonālie spēlētāji - Kristers Dardzāns (Jēkabpils "Lūši"), Hermans Egleskalns (Pirejas "Olympiacos", Grieķija), Kristaps Platačs ("Parnu", Igaunija);

pirmā tempa spēlētāji - Renārs Pauls Jansons ("RTU Robežsardze"/"Jūrmala"), Toms Švans ("Parnu", Igaunija), Gustavs Freimanis, Vladislavs Blumbergs (abi - Jēkabpils "Lūši");

"libero" - Ingars Ivanovs ("RTU Robežsardze"/"Jūrmala"), Artems Petrovs ("Lotos").

Uz augšu
Back