Samoilovs/Šmēdiņš Eiropas čempionātu sāk ar zaudējumu divos setos

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš FOTO: FIVB

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ceturtdien ar zaudējumu sāka Vīnē notiekošo Eiropas čempionātu.

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar 14.numuru, ar rezultātu 0-2 (25:27, 20:22) cieta zaudējumu pret Ņikitu Ļaminu/Tarasu Miskivu no Krievijas, kuri izlikti ar 19.numuru.

Abos setos Latvijas duetam bija drošs četru punktu pārsvars, tomēr nogalēs labāk spēlēja pretinieki, kuri izšķirīgos brīžos nodrošināja sev uzvaras.

Otrā C grupas spēlē Polijas duets Pjotrs Kantors/Bartošs Losjaks, kas izsēts ar trešo numuru, ar 2-0 (21:11, 21:18) pārspēja ukraiņus Vladislavu Jemeļjaņčiku/Sergiju Popovu, kuru izsēti ar 30.numuru.

Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka trešdien uzvarēja abās spēlēs un izcīnīja pirmo vietu apakšgrupā. Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēs arī Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs.

Vīnē notiekošajā čempionātā vīriešu konkurencē piedalās gandrīz visas spēcīgākās Eiropas pludmales volejbola komandas, tostarp arī Tokijas olimpisko spēļu čempioni norvēģu duets Annešs Mūls un Kristians Sērums, kā arī vicečempioni Vjačeslavs Krasiļņikovs/Oļegs Stojanovskis, kuri Tokijā pārstāvēja Krievijas Olimpiskās komitejas komandu. Savukārt sieviešu konkurencē trūkst vairāku spēcīgu duetu.

Iepriekšējais Eiropas čempionāts notika Majoru pludmalē, bet stiprā vēja izraisīto plūdu dēļ vairākas spēles tika aizvadītas Mārupes novadā. 2020.gada septembra mājas turnīrā Latviju pārstāvēja astoņas komandas, tostarp Graudiņa/Kravčenoka, Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs, visiem trīs Latvijas duetiem apstājoties astotdaļfinālā.

2020.gada Eiropas čempionātā Jūrmalā uzvaru svinēja norvēģi Annešs Mūls un Kristians Sērums, kā arī šveicietes Joana Heidriha un Anuka Veržē-Deprē.

2021.gada Eiropas čempionāts Vīnē notiks no līdz 15.augustam, un tas ir pirmais lielais turnīrs jau nākamajā nedēļā pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Uz augšu
Back