Latvijas volejbola izlase pārbaudes spēlē zaudē čehiem

Latvijas volejbola izlase. FOTO: http://volejbols.lv

Latvijas vīriešu volejbola izlase piektdien Kuržimā pirmajā no divām pārbaudes spēlēm piekāpās Čehijas valstsvienībai.

Latvija zaudēja Čehijai ar 1-3 (21:25, 25:19, 21:25, 21:15).

Pirmajā setā Latvijas volejbolisti ne reizi nebija vadībā, seta vidū vairākkārt panākdami neizšķirtu, un zaudēja ar 21:25.

Otrajā setā latvieši sākumā panāca 6:2 vadību un bija vadībā līdz seta otrajai pusei, kad čehi guva četrus punktus pēc kārtas un panāca 16:16. Tomēr pēc 18:17 latvieši guva četrus punktus pēc kārtas, panākot 22:17, ar ko bija pietiekami uzvarai setā - 25:19.

Trešajā setā latviešiem izdevās pabūt vadībā vien sākumā. Vēlāk vairāk par neizšķirtu panākt neizdevās, pēdējoreiz - 21:21. Pēdējos četrus punktus mačā guva mājinieki - 25:21.

Arī ceturtajā setā labāk veicās čehiem, kuri trīs punktus guva pēc 4:4, ielikdami pamatus uzvarai setā un visā spēlē. Pēc Toma Švana serves autā rezultāts kļuva 25:21 Čehijas labā.

Sestdien abas komandas tiksies atkārtoti. Sākotnēji bija doma spēlēt arī svētdien, taču galu galā tika izlemts iztikt ar diviem mačiem.

Pirms dažām dienām pārbaudes spēlēs Rīgā Latvijas izlase divas reizes pieveica Eiropas vīriešu izlašu rangā 13.vietā atrodošos Somiju.

Izlases gatavošanās turpinājumā ieplānoti vēl divi pārbaudes mači 22. un 23.augustā pret grieķiem. Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) vīriešu izlašu rangā Čehija un Grieķija atrodas 12. un 18.vietā, bet Latvija ieņem 23.pozīciju. Arī čehi un grieķi gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram.

12. augustā Latvijas izlase 16 spēlētāju sastāvā izlidoja uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, mājās palika cēlājs Jānis Jansons.

Čehijā gaidāmajos pārbaudes mačos pretī stājas izlase, kas pagājušajā nedēļā pārliecinoši uzvarēja Slovākiju - Latvijas konkurentus Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Grieķijā jau spēlēs tie 14 spēlētāji, kuri pēcāk brauks uz Eiropas čempionāta finālturnīru.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 1.-19.septembrī Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm.

Latvija nokļuvusi D grupā - Tallinā sacentīsies arī Igaunija, olimpiskā čempione Francija, Vācija, Slovākija un Horvātija. Latvija mačā ar mājiniekiem igauņiem atklās grupas spēles 1.septembrī. 4.septembrī Latvijas volejbolisti spēlēs ar Horvātiju, 6.septembrī - ar Slovākiju, 7.septembrī - ar Vāciju un 8.septembrī - ar Franciju.

Latvijas izlases kandidātu saraksts dalībai Eiropas čempionāta finālturnīrā:

cēlāji - Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils "Lūši"), Jānis Jansons (Nikosijas "Apoel", Kipra);

otrā tempa uzbrucēji - Romāns Saušs ("Valepa", Somija), Jānis Medenis, Kristaps Šmits (abi - Jēkabpils "Lūši"), Atvars Ozoliņš ("Parnu", Igaunija), Edvarts Buivids ("Lindaren Volley Amriswill", Šveice);

diagonālie spēlētāji - Kristers Dardzāns (Jēkabpils "Lūši"), Hermans Egleskalns (Pirejas "Olympiacos", Grieķija), Kristaps Platačs ("Parnu", Igaunija);

pirmā tempa spēlētāji - Renārs Pauls Jansons ("RTU Robežsardze"/"Jūrmala"), Toms Švans ("Parnu", Igaunija), Gustavs Freimanis, Vladislavs Blumbergs (abi - Jēkabpils "Lūši");

"libero" - Ingars Ivanovs ("RTU Robežsardze"/"Jūrmala"), Artems Petrovs ("Lotos").

Uz augšu
Back