Latvijas izlase otrajā pārbaudes spēlē piekāpjas Norvēģijai (405)

Latvijas izlases hokejisti
Latvijas izlases hokejisti Foto: Latvijas Hokeja federācija

Latvijas hokeja izlase, kas gatavojas 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, sestdien Rīgā otrajā pārbaudes spēlē ar rezultātu 1:4 (0:1, 1:3, 0:0) zaudēja Norvēģijas valstsvienībai.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Zemgus Girgensons, kurš dienu iepriekš izcēlās ar diviem precīziem metieniem.

Jau pēc nospēlētām 70 sekundēm norvēģus vadībā izvirzīja Matss Rozelli Ulsens, kurš Mareku Mitenu pārspēja ar zibenīgu metienu vairāku hokejistu aizsegā. Otrā perioda otrajā minūtē bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču Roberta Bukarta mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu.

Nākamajā minūtē Kristaps Sotnieks kavēja Matsu Dzukarello pēc izslidošanas no noraidīto soliņa un pretinieku hokejists ieguva tiesības izpildīt soda metienu, kuru, apspēlējot Mitenu, arī realizēja - 2:0. Tuvojoties mača vidum, 29.minūtē pēc Matīsa Ulīmba reida Sondre Uldens panāca jau 3:0, bet 17 sekundes vēlāk ātru uzbrukumu noslēdza Girgensons, kuram uz zonas vidu acīgi piespēlēja Miks Indrašis.

Četras minūtes pirms perioda beigām norvēģi atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, izceļoties Patrikam Tūresenam, kurš spēja izdarīt metienu vairāku Latvijas hokejistu ielenkumā.

Trešajā periodā Mitena vietā vārtos stājās Artūrs Šilovs, kurš savas 20 minūtes noslēdza "sausā", tiesa, arī Latvijas izlase vārtus neguva. Pamatlaiks gan nenoslēdzās uz draudzīgas nots, jo pēdējās minūtēs abu izlašu hokejisti izvicināja dūres. Atrodoties vairākumā, Latvijas hokejisti izmēģināja spēli sešatā ar tukšiem vārtiem un šādā sastāvā Bukarts vēlreiz trāpīja pa vārtu stabu.

Pēc 60 minūtēm abas komandas iemēģināja spēli papildlaikā un pēcspēles metienu sērijā. Pagarinājumā Šilovu pārspēja Andrēass Martinsens.

"Bullīšos" Latvija zaudēja ar 1:2. Savu metienu realizēja Lauris Dārziņš, kamēr Rūdolfs Balcers trāpīja pa konstrukciju, bet Bukarts, Girgensons, Ronalds Ķēniņš un Indrašis nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu Henriku Holmu.

Latvijas izlasē par labāko spēlētāju tika atzīts Jānis Jaks, bet pretiniekiem - Holms.

Pirmajā spēlē piektdien ar 4:2 pārāka bija Latvija.

Jūnija sākumā Rīgā Latvija finišēja 11., bet Norvēģija 13. vietā. Savstarpējā grupas cīņā pēcspēles metienos ar 4:3 uzvarēja norvēģi. Līdzšinējās 34 spēlēs 19 uzvaras svinējusi Latvija.

Kvalifikācijas turnīra E grupas spēles no 26. līdz 29. augustam norisināsies "Arēnā Rīga". Par vienīgo ceļazīmi uz Pekinu cīnīsies Latvijas, Francijas, Itālijas un Ungārijas izlases.

Latvijas komanda turnīru sāks 26. augustā plkst. 19.30 ar cīņu pret Itāliju. Dienu vēlāk Latvijas hokejistiem plkst. 20 paredzēts mačs pret Ungāriju, bet 29. augustā Latvija turnīru noslēgs ar dueli pret Franciju, kas sāksies plkst. 17.

Šis būs pirmais turnīrs Latvijas hokeja izlasei jaunā trenera Harija Vītoliņa vadībā.

Paralēli olimpiskajam kvalifikācijas turnīram Rīgā vēl astoņas valstsvienības sadalīs divas ceļazīmes uz Pekinas Olimpiādi. D grupā Bratislavā tiksies slovāki, baltkrievi, austrieši un poļi. Savukārt Oslo bez mājiniekiem norvēģiem piedalīsies arī dāņi, dienvidkorejieši un slovēņi. Startu olimpiskajās spēlēs izcīnīs tikai grupu uzvarētāji.

Latvijas izlase bija piedalījusies četrās ziemas olimpiskajās spēlēs pēc kārtas - 2002. gadā Soltleiksitijā, 2006. gadā Turīnā, 2010. gadā Vankūverā un 2014. gadā Sočos, bet uz 2018. gada Phjončhanas Olimpiādi ceļazīme netika izcīnīta.

Dalība turnīrā Pekinā jau nodrošināta Kanādai, Krievijai, Somijai, Zviedrijai, Čehijai, ASV, Vācijai, Šveicei un mājiniecei Ķīnai.

Latvijas hokeja izlases kandidātu saraksts 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram:

Vārtsargi: Ivars Punnenovs, Artūrs Šilovs, Mareks Mitens, Rūdolfs Lazdiņš;

Aizsargi: Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis, Kristaps Zīle, Kristiāns Rubīns, Sandis Smons, Kristaps Sotnieks, Uvis Balinskis, Kārlis Čukste, Artūrs Kulda, Jānis Jaks, Ņikita Mateiko;

Uzbrucēji: Teodors Bļugers, Zemgus Girgensons, Rūdolfs Balcers, Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Rodrigo Ābols, Oskars Batņa, Deniss Smirnovs, Rihards Marenis, Renārs Krastenbergs, Mārtiņš Dzierkals, Eduards Tralmaks, Haralds Egle, Kaspars Daugaviņš, Rihards Bukarts, Roberts Bukarts, Ronalds Ķēniņš.