Publicēts Ferratum World RX of Rīga dalībnieku saraksts; brauks arī divi latvieši

TVNET Auto
Rallijkrosa sacensības
Rallijkrosa sacensības Foto: Red Bull Content Pool

Publiskots FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dubultposma Ferratum World RX of Rīga dalībnieku saraksts – cīņā par uzvaru Biķernieku trasē iesaistīsies līdzšinējie sezonas līderi – Timijs Hansens, Kevins Hansens un Kristians Szabo, kā arī pašreizējas pasaules čempions rallijkrosā Johans Kristofersons. Tikmēr dalībai FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta RX1 ieskaites klasē gatavojas uzreiz divi latviešu rallijkrosa piloti – Jānis Baumanis un Edijs Ošs.

Dalību FIA pasaules rallijkrosa čempionāta ceturtajā un piektajā posmā Ferratum World RX of Rīga, kas norisināsies 18.- 19. septembrī, apstiprinājuši brāļi Timijs un Kevins Hansens (abi pārstāv Hansen World RX Team un startēs ar Peugeot 208 automašīnām), Niklass Gronholms un Kristians Szabo (GRX-SET World RX Team, Hyundai i20), Johans Kristofersons un Enzo Ide (KYB EKS JC, Audi S1), Kevins Abrings (Unkorrupted, Renault Mégane RS), Dans Obergs (Hedströms Motorsports, Volkswagen Polo), Juha Ritkonens (Ford Fiesta), kā arī ALL-INKL.COM Muenninch Motorsport komanda, kas dalībai sacensībās pieteikusi divus Seat Ibiza auto, šobrīd gan izziņojot tikai vienu pilotu – Timo Šeideru.

Tikmēr FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta RX1 ieskaites klases posmā uz starta stāsies kopumā 23 piloti, starp kuriem arī visi pirmā posma godalgotie piloti – Tomass Brintesons (Volkswagen Polo), Žans Baptists Duborgs (Peugeot 208) un Andreass Bakeruds (ESMotorsport, Škoda Fabia).

Rallijkrosa sacensības
Rallijkrosa sacensības Foto: Red Bull Content Pool

Biķernieku trasē pārstāvētas būs visas trīs Baltijas valstis, jo dalību Rīgā notiekošajām sacensībām pieteikuši arī mūsu kaimiņvalstu autosportisti – igaunis Andri Ouns (Reinsalu Sport, Ford Fiesta) un lietuvietis Pauļus Pleskovs (TSK Baltijos Sportas, Ford Fiesta).

Sezonas līderiem uz starta pievienosies arī divi latviešu piloti – Jānis Baumanis (ESMotorsport, Škoda Fabia), kurš šogad piedalīsies visos Eiropas čempionāta posmos, kā arī Edijs Ošs (Škoda Fabia), kuram dalība Rīgas posmā šogad plānota kā vienīgais starts Euro RX1 ieskaitē.

“Pēc pirmā posma Zviedrijā ar komandu izrunājām vairākas nianses, kuras būtu nepieciešams uzlabot. Jādomā, ka jau Francijā izdosies pārraut neveiksmju ķēdi, kas jau ar pirmo braucienu iesākās Holjes trasē, un Rīgā varēšu startēt ar pilnu pārliecību gan par savām spējām, gan par mašīnas izturību,” iesāk Jānis Baumanis.

“Lai gan sagatavošanās process mājas sacensībām ir visnotaļ līdzīgs kā uz citiem posmiem, starts Biķernieku trasē tomēr ir krietni atšķirīgs no jebkurām citām sacensībām. Šeit visapkārt ir savējie, kas gan sniedz papildu motivāciju, gan uzliek arī zināmu atbildību, kas reizēm neļauj pilnībā atbrīvoties. Tamdēļ mājas sacensības nebūt nav vienkāršākās, bet ja izdodas sasniegt labu rezultātu, pozitīvo emociju lādiņš ir vārdos neaprakstāms,” tā Jānis Baumanis.

Rallijkrosa sacensības
Rallijkrosa sacensības Foto: Red Bull Content Pool

“Manā rīcībā ir Eiropas čempionāta tehniskajiem noteikumiem atbilstošs auto, un sacensības notiek pašu mājās, mums labi zināmajā Biķernieku trasē – šeit daudz jautājumu nebija, vienkārši ir jāpiedalās,” tā par gaidāmo startu izsakās Edijs Ošs. “Gatavošanās sacensībām gan izvērtusies nedaudz saspringtāka kā sākotnēji plānots, bet esmu pārliecināts, ka visu pagūsim laikā. Šogad konkurences latiņa Eiropas čempionātā ir pacelta ārkārtīgi augstu un visam jābūt perfektā kārtībā, ja vēlos salīdzināt spēkus ar Eiropas ātrākajiem pilotiem. Apzinos, ka mašīna šobrīd vēl nav tādā līmenī, lai cīnītos par augstākajām vietām, bet visu izdarot par 100% - pusfināls ir sasniedzams!”

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu