Vienības velobrauciena starts un finišs pirmo reizi būs Krimuldā

LETA
Vienības velobrauciena starts un finišs pirmo reizi būs Krimuldā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Agnis Melderis

Pirmo reizi pasākuma vēsturē 31. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciena starts un finišs būs Krimuldā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Svētdien, 5.septembrī, 31. reizi notiks viens no pašmāju lielākajiem tautas sporta notikumiem - Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens. Šogad sacensību starts un finišs atradīsies jaunā vietā - Krimuldā. Pieteikšanās pasākumam turpinās.

Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens ir gada vērienīgākais velo notikums Baltijas valstīs. Kā jau katru gadu, arī šajā rudenī pasākums pulcēs velo entuziastus, darbu kolektīvus, draugu kompānijas un ģimenes no visas Latvijas un blakus esošajām valstīm.

LRF informē, ka šogad organizatoriem jātiek galā ne vien ar Covid-19 pandēmijas radītajām sekām, bet arī ceļa remontiem Turaidas un Siguldas kalnos, kuri ierasti brauca pasākuma dalībnieki.

Sacensību starta un finiša zona atradīsies Krimuldā, netālu no sanatorijas. Dalībnieku ērtībām tiks nodrošināta liela pļava, kurā būs atstājami auto. Ievērojamas pārmaiņas piemeklējušas arī distances.

Tradicionāli kā pirmie Vienības braucienu iesāks rūdītākie dalībnieki, sacenšoties 108 kilometru garajā sporta braucienā. Distances maršruts vedīs uz Raganu, Limbažiem un Stalbi. Finišā riteņbraucēji atgriezīsies caur Raganu. Šajā braucienā piedalīties var licencēti riteņbraucēji. Starts Mednieku ielā tiks dots plks.10, bet finišā ātrākie gaidāmi ap plkst.12.20.

Plkst.12.45 starta koridori tiks atvērti vērienīgā tautas brauciena dalībniekiem. Stingri ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, dalībnieki distancē dosies plūsmās pa 400 riteņbraucējiem katrā no tām. Pirmais starts Tautas braucienā tiks dots plkst.13.30. Katrs nākamais ar desmit minūšu intervālu. Kopējais distances garums sasniegs 40 kilometrus. Trase vedīs uz Raganu, Loju un Sēju. Finišā dalībnieki atgriezīsies caur Raganu.

Tiem, kuriem tuvāks mežs, aicināti piedalīties kalnu divriteņu distancē, kuras garums sasniegs 34 kilometrus. Trasē iekļautas gan labi zināmas, gan arī jaunas takas. Starts šim braucienam tiks dots plkst.14.30 un atradīsies Balona pļavā.

Saglabājot Vienības brauciena tradīcijas, rīkotāji noteiks arī kuplākos kolektīvus, kuplākās ģimenes un kuplākās pašvaldības. Papildus tiks sveikti arī vecākie dalībnieki. Līderis šajā vērtējumā tradicionāli ir 90 gadus vecais Edgars Račis, kurš gatavojas piedalīties arī šogad. Visi dalībnieki piedalīsies arī izlozē, kur galvenā balva būs jauns velosipēds no "VeloExpress". Pēc finiša katrs dalībnieks saņems īpašo svētku medaļu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu