Treneris Banki: Izloze mums sagādājusi ļoti spēcīgu grupu

Luka Banki FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlasei 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā ar Serbijas, Beļģijas un Slovākijas valstsvienībām ir trāpījusies ļoti spēcīga grupa, otrdien sarunā ar Latvijas Basketbola savienības (LBS) preses dienestu teica Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki.

"Izloze mums sagādājusi ļoti spēcīgu grupu, kurā īpaši izceļas mūsu pretiniece atklāšanas spēlē - jaudīgā Serbijas izlase. Turklāt ir vēl arī tādas viltīgas komandas kā Beļģija un Slovākija," par pretiniecēm grupā saka Banki.

Viņš uzsver, ka sacensību formāts no komandām pieprasa kvalitatīvu sniegumu ilgā laika posmā, ko ietekmēs daudz dažādu faktoru.

"Esmu pārliecināts, ka kopā ar saviem palīgiem mēs izveidosim konkurētspējīgu komandu. Jau priekškvalifikācijas turnīrā pierādījām, ka mums ir stabils pamats ambīcijām un nākotnes veidošanai," pauž Banki.

"Gatavosimies sešām atbildīgajām spēlēm ar stingru apņēmību izcīnīt tik daudz uzvaru, lai varētu turpināt mūsu ceļu nākamajā sacensību posmā," piebilst itāļu treneris.

Grupu sadalījums 2023. gada Pasaules kausa Eiropas zonas kvalifikācijas turnīrā:

A grupa: Serbija, Latvija, Beļģija, Slovākija;

B grupa: Grieķija, Turcija, Lielbritānija, Baltkrievija;

C grupa: Slovēnija, Horvātija, Somija, Zviedrija;

D grupa: Vācija, Polija, Izraēla, Igaunija;

E grupa: Melnkalne, Francija, Ungārija, Portugāle;

F grupa: Lietuva, Čehija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija;

G grupa: Spānija, Ukraina, Gruzija, Ziemeļmaķedonija;

H grupa: Krievija, Itālija, Nīderlande, Islande.

Latvijas vīriešu basketbola izlase "Arēnā Rīga" 2023.gada Pasaules kausa (PK) priekškvalifikācijas ceturtajā spēlē uzvarēja Baltkrievijas izlasi un ieguva pirmo vietu grupā.

Priekškvalifikācijas D grupas pēdējā spēlē Latvijas izlase ar 83:60 uzvarēja Baltkrievijas izlasi, kas iepriekš turnīrā tika pārspēta ar 92:83. Tāpat latvieši priekšsacīkstēs ar 108:72 un 79:69 uzvarēja Rumāniju.

Pēc četru gadu pārtraukuma Latvijas valstsvienībai atkal pievienojās Dāvis Bertāns, pēc divarpus gadu pauzes - Jānis Strēlnieks, kurš laukumā devās vien pirmajā mačā pret Baltkrieviju. Trim spēlētājiem - Rinaldam Mālmanim, Anrijam Miškam un Verneram Koham - oficiālu cīņu pieredzes valstsvienības sastāvā līdz šim nebija, un viņi tika atstāti rezervē pirmajā cīņā pret Rumāniju. Pret Rumāniju oficiālā spēlē debitēja Mālmanis.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienībā Pasaules kausa priekšsacīkšu turnīram bija pieteikti 15 spēlētāji. No 16 basketbolistiem, kuri piedalījās treniņprocesā, priekškvalifikācijas turnīrā nepiedalījās Ojārs Siliņš, kurš mikrotraumu dēļ nevarēja trenēties un spēlēt ar pilnu jaudu. Iepriekš savainojumu dēļ no kandidātu saraksta tika svītrots Rolands Šmits un Aigars Šķēle.

Latvijas vīriešu valstsvienība gatavoties 2023. gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīram sāka jūlija vidū.

Sagatavošanās posmā Latvijas komanda aizvadīja pa vienai pārbaudes un treniņspēlei ar Šveices un Slovākijas izlasēm. Pārbaudes mačos izcīnītas uzvaras attiecīgi ar 85:66 un 91:84, treniņspēlēs latvieši bija pārāki ar 84:49 un 85:81.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā 32 Eiropas zonas komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Ar katru grupas komandu notiks divas spēles - viena mājās, viena viesos. Spēles paredzētas trīs logos: 20.-30. novembris, 21. februāris - 1. marts (2022. gads), 27. jūnijs - 5. jūlijs (2022. gads).

Katras grupas trīs spēcīgākās izlases iekļūs kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā, kur aizvadīs vēl sešas spēles. Šajā kārtā spēles notiks 22.-30. augusts, 7.-15. novembris, 20.-28. februāris (2023. gads). Katrā no logiem izlases aizvadīs divas spēles.

Pasaules kausa pamatturnīru sasniegs četru grupu trīs spēcīgākās izlases. Kopumā no Eiropas zonas Pasaules kausam kvalificēsies 12 valstsvienības.

Pasaules kausa finālturnīrs 2023. gada septembrī notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās.

Uz augšu
Back