Kēls: Piektdienas spēle nedeva daudz informācijas par horvātiem

Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenais treneris Avo Kēls piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas vīriešu volejbola izlases dalību Eiropas čempionātā. FOTO: Zane Bitere/LETA

Piektdienas Horvātijas spēle Eiropas volejbola čempionātā Tallinā ar Vāciju nedeva daudz informācijas par horvātiem, pēc mača par nākamo pretinieku teica Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls.

Jau ziņots, ka 1.septembrī Latvijas izlase Eiropas meistarsacīkstes uzsāka ar 3-1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21) uzvaru pār mājinieci Igauniju un otrajā spēlē sestdien tiksies ar Horvātiju, kas pirmo maču aizvadīja piektdien.

"Izpētīsim viņus, jo materiāla mums ir daudz. Ir visas pārbaudes spēles, kā arī pavasara Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra maču ieraksti. No šodienas spēles nekādus lielus secinājumus izdarīt nevar, jo Vācija bija pārāk spēcīga. Tomēr trim - četriem viņu spēlētājiem ir ļoti spēcīgas serves, un jācer, ka tiksim ar tām galā," pirms vakara treniņa piektdien par nākamajiem pretiniekiem teica Latvijas izlases galvenais treneris Kēls.

Vācija piektdien pārspēja Horvātiju ar 3-0 (25:20, 25:13, 25:19), no kuras Latvijas izlases treneru kolektīvs un visi spēlētāji pirms treniņa citā zālē redzēja nedaudz vairāk par diviem setiem.

"Nedomāju, ka tā būs liela starpība, ka horvātiem būs divas spēles pēc kārtas, bet mums būs bijušas divas brīvdienas," par kalendāra atšķirībām abām izlasēm saka Kēls. "Tā kā viņi šodien spēlēja, neko daudz viņi nenokusīs. Tā var būt arī laba iesildīšanās pirms spēles ar mums."

"Pat ja mēs uzvarēsim Horvātiju, ar to vēl nebūs pietiekami izslēgšanas spēļu sasniegšanai," piesardzīgs ir treneris. "Vēl jāspēlē ar Slovākiju, var gadīties, ka Igaunija uzvar horvātus un ka vairākām izlasēm beigās var būt līdzīgs uzvaru skaits. Ja Francija ar Latviju svin ceturto uzvaru, tai varbūt vairs neko nevajadzēs pēdējā spēlē ar Igauniju. Francūži, piemēram, pēdējā mačā 9.septembrī var uzlikt rezerves sastāvu."

"Video vēl neesam analizējuši, bet šodien neko daudz par horvātiem mačā ar Vāciju neuzzinājām. Varbūt viņi spēlēja paslēpes. Piemēram, cēlājs uzbrukumā nemaz nemeklēja diagonālo uzbrucēju, bet uzbrukumā deva piespēles tikai uz malām un tīkla vidū," par piektdien Vācijas - Horvātijas mačā redzēto saka viens no Latvijas pamatsastāva spēlētājiem Romāns Saušs. "Ticu, ka varam viņus uzvarēt. Jāiet laukumā un jāspēlē."

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei sestdien būs jāspēlē ar Horvātiju, pirmdien - ar Slovākiju, otrdien - ar Vāciju un trešdien - ar olimpisko čempioni Franciju.

Latvijas izlases kapteinis arī šajā turnīrā ir Toms Švans.

Tā kā Igaunija iekļauta dzeltenajā sarakstā, līdzjutējiem bez Covid-19 sertifikāta pēc atgriešanās Latvijā būs jāievēro pašizolācija.

Turnīra norises laikā valstsvienības viesnīcās dzīvo "burbuļa" apstākļos. Gadījumā, ja Latvijas izlasei izdosies sasniegt "play-off", lidojumu uz Ostravu ar čārterreisu nodrošinās organizatori.

Bez 14 volejbolistiem, kas devās uz Tallinu, rezerves sarakstā palika cēlājs Jānis Jansons un uzbrucējs Jānis Medenis. Covid-19 gadījumā ir paredzēta iespēja no rezerves saraksta pieteikt vienu spēlētāju turnīra gaitā.

2020.gada septembrī Latvijas vīriešu izlase savā kvalifikācijas grupā apsteidza Spāniju, Moldovu un Kipru, izcīnot pirmo vietu. Latvijas volejbolisti tādējādi kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram, kur iepriekš spēlēja 1995.gadā, iegūstot 11.vietu.

EČ finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm.

Latvijas izlases sastāvs startam Eiropas čempionātā Tallinā:

cēlāji - Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils "Lūši");

diagonāles uzbrucēji - Kristers Dardzāns (Jēkabpils "Lūši"), Hermans Egleskalns (Pirejas "Olympiacos", Grieķija), Kristaps Platačs ("Parnu", Igaunija);

pirmā tempa spēlētāji - Renārs Pauls Jansons ("RTU Robežsardze"/"Jūrmala"), Toms Švans ("Parnu", Igaunija), Gustavs Freimanis (Jēkabpils "Lūši");

otrā tempa uzbrucēji - Romāns Saušs ("Valepa", Somija), Kristaps Šmits (Jēkabpils "Lūši"), Atvars Ozoliņš ("Parnu", Igaunija), Edvarts Buivids ("Lindaren Volley Amriswill", Šveice);

"libero" - Ingars Ivanovs ("RTU Robežsardze"/"Jūrmala"), Artems Petrovs ("Lotos").

Uz augšu
Back