Jaks "uguņo" KHL; rezultatīvi spēlē arī Indrašis un Bukarts (418)

Jānis Jaks
Jānis Jaks Foto: HK Sochi

Latvijas izlases aizsargs Jānis Jaks sestdien Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) ar vārtiem papildlaikā palīdzēja savai komandai "Soči" izcīnīt uzvaru pār Mika Indraša pārstāvēto Maskavas apgabala "Vitjaz".

"Soči" mājās ar 6:5 (4:0, 1:1, 0:4, 1:0) papildlaikā uzvarēja "Vitjaz".

Pirmā perioda 12.minūtē Jaks vairākumā rezultatīvi piespēlēja Martinam Bakošam, kurš tobrīd panāca jau 3:0. "Vitjaz" atspēlēties palīdzēja Indrašis, kurš rezultatīvu piespēli nopelnīja komandas ceturtajos un piektajos gūtajos vārtos. "Vitjaz" trešajā periodā desmit minūšu laikā pamanījās gūt četrus vārtus un izraut papildlaiku.

Savukārt papildlaika pirmajā minūtē uzvaru nesošos vārtus guva Jaks.

Aizsargs Jaks laukumā pavadīja 20 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā reizi meta pa vārtiem un atzīmējās ar 1+1.

Indrašis nospēlēja 17 minūtes un 48 sekundes, divreiz meta pa vārtiem un spēli noslēdza ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Niko Ojamaki "Vitjaz" komandā izcēlās ar "hat-trick", kamēr Miro Āltonens pievienoja 1+3.

"Soči" ar četriem punktiem Rietumu konferencē ieņem trešo vietu, kamēr "Vitjaz" ar trim punktiem ir piektā.

Jaks šosezon KHL divās spēlēs guvis vārtus un veicis divas rezultatīvas piespēles (1+2). Iepriekšējā sezonā Rīgas "Dinamo" rindās viņam 17 spēlēs 1+3.

Aizsargs rezultatīvs bija arī KHL pimssezonas pārbaudes spēlēs un Latvijas valstsvienības rindās Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Indrašis šosezon KHL divos mačos sakrājis četrus punktus - divi vārti un divas piespēles (2+2).

Citviet Riharda Bukarta pārstāvētā Vladivostokas "Admiral" viesos ar 3:4 (1:1, 1:2, 1:0, 0:0, 0:1) "bullīšos" zaudēja pagājušās sezonas čempionei Omskas "Avangard".

Bukarts četras minūtes līdz pamatlaika beigām rezultatīvi piespēlēja Dmitrijam Sajustovam, kurš nokārtoja neizšķirtu 3:3. Uzbrucējs arī izpildīja soda metienu, bet piektajā piegājienu sērijā neizdevās izraut uzvaru.

Latvijas izlases uzbrucējs laukumā pavadīja 16 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā reizi meta pa vārtiem un nopelnīja divu minūšu sodu par grūšanu apmalē.

Bukarts sezonas pirmajā spēlē guva vārtus.

"Admiral" ar vienu punktu divās spēlēs Austrumu konferencē ieņem devīto vietu.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 24 komandas - pa 12 Rietumu un Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 56 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.