Foto ⟩ Ar Rožkalna uzvaru Superbike klasē noslēdzies Baltijas čempionāts motošosejā

TVNET Auto
Ar Rožkalna uzvaru Superbike klasē noslēdzies Baltijas čempionāts motošosejā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Baltijas motošosejas čempionāta noslēdzošais posms Pērnavā
Baltijas motošosejas čempionāta noslēdzošais posms Pērnavā Foto: Dace Teibe

4. un 5. septembrī Igaunijas trasē "Porsche Ring", Pērnavā, norisinājās CR Moto organizētās motošosejas Track Day, ar sacensībām ielas (Street) klasē, Retro klasē, MiniGP un Baltijas čempionāta noslēdzošais posms motošosejā, kas paralēli bija arī ieskaite Lietuvas, Latvijas, kā arī Igaunijas čempionāta posmam motošosejā, kopā pulcējot līdz pat 100 dalībnieku un pat sportistus no Krievijas.

Cīņas par godalgotajām vietām un labiem rezultātiem bija ļoti spraigas, jo šis bija Baltijas čempionāta noslēdzošais posms motošosejā. Visjaudīgākajā sacensību motošosejas klasē – Superbike – uzvarēja mūsu Latvijas sportists Garijs Rožkalns no “Bruno Racing Team”. Tā bija emocijām bagāta uzvara gan pašam Garijam, gan visiem līdzjutējiem, jo Garijam tās bija pirmās sacensības pēc smagas traumas, kuru viņš guva neveiksmīgā kritienā Vācijas čempionāta “Pro Superstock” klasē pirms aptuveni trim mēnešiem, un tikai tagad varēja atsākt braukšanu ar motociklu. Par to TVNET informēja Dace Teibe, BCRC un Garija Rožkalna komandas mediju pārstāve).

Cīņas Pērnavā izvērtās īpaši spraigas, jo “Superbike” klases 2. vietas ieguvējs Saruns Plads un 3. vietas ieguvējs Hanno Velts sacensību gaitā visu laiku mainījās pozīcijām, saglabājot intrigu līdz pēdējam mirklim. Kā minēja pats Garijs Rožkalns, šī viņam bija vēsturiska uzvara, jo viņš nekad nebija uzvarējis Pērnavas trasē.

Garijs Rožkalns: “Esmu ļoti pateicīgs visiem, kuri mani atbalsta, un, protams, savai ģimenei un sponsoriem. Esmu ārkārtīgi priecīgs un lepns par savu sniegumu Igaunijā, jo pēc man konstatētā atslēgas kaula lūzuma man tika veikta operācija, taču nesenā pārbaudē pie ārsta tika konstatēts, ka kauls nav saaudzis un ir jātaisa jauna operācija. Es iepazinos ar citu ārstu, kurš mani pārbaudīja un atļāva pabeigt šo sezonu un ieplānot operāciju ar atlabšanu pēc sezonas noslēgšanas. Uz moča es jūtos komfortabli, komanda strādāja prefekti, un mocis uzvedās labi. Tālākie plāni man ir doties uz treniņiem Čehijā un tad uz noslēdzošo posmu Vācijā septembra beigās.”

Baltijas čempionāta posmā no Latvijas sportistiem godalgotās vietas tāpat izcīnīja Ivo Vinniņš ar 3. vietu B1200 klasē, piekāpjoties Igaunijas un Lietuvas sportistam. Vinniņam šī bija īpaši smaga cīņa un smags darbs pirms sacīkstēm. Iepriekšējā dienā treniņbraucienos sportists avarēja, pamatīgi apskādējot moci. Ivo ar saviem atbalstītājiem un ģimeni devās uz Latviju, meklēja jaunas detaļas, metināja un laboja moci līdz vēlai naktij. Agri no rīta visi devās atpakaļ uz “Porsche Ring” trasi Pērnavā, lai cīnītos par godalgotu vietu, un viņam tas izdevās. 

Baltijas motošosejas čempionāta noslēdzošais posms Pērnavā
Baltijas motošosejas čempionāta noslēdzošais posms Pērnavā Foto: Dace Teibe

“Superstock 600” klasē godalgotās vietas sadalīja igauņu sportisti. Vislielākā konkurence bija sacensību “C600” un “C1200” klasē, kur piedalījās 26 sportisti. C1200 klasē godalgoto 2. vietu starp Igaunijas un Lietuvas braucējiem izcīnīja pašmāju sportists Artis Skulte, bet “C600” klasē godalgas sadalīja Lietuvas un Igaunijas sportisti.

Pavisam drīz tiks apkopoti Baltijas čempionāta motošosejā sezonas kopvērtējuma rezultāti.

Mūs sportistiem bija arī labs sniegums retro klasē, kur visas godalgotās vietas sadalīja Latvijas sportisti. 1. vietu ieguva Kārlis Jakomovs, 2. vietu Kaspars Brigzne un 3. vietu Nils Valters Rozītis.

Gandrīz visi Latvijas godalgotie sportisti atzīmēja, ka bijis satraukums, jo laika apstākļi nepatraukti mainījās. Sestdien Street klases sacensības tika pārtrauktas tikai neilgi pēc sākuma, jo to laikā sākās lietus ar krusu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu