Eiduka nomainījusi treneri un turpinās karjeru arī pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm

Eiduka nomainījusi treneri un turpinās karjeru arī pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Patrīcija Eiduka
Patrīcija Eiduka Foto: Publicitātes foto

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka jaunajai sezonai gatavojas cita trenera vadībā un pieļauj, ka pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm tomēr nenoslēgs profesionāles gaitas, sarunā ar žurnālu "Sporta Avīze" atklāja sportiste.

Sarunā ar žurnālu Eiduka atklāj, ka jaunajai sezonai turpina gatavoties kopā ar savām ierastajām partnerēm no Polijas izlases. Pirms jaunās sezonas Eiduka ne tikai pamainījusi treniņu procesu, kas tagad ir vēl sarežģītāks, bet arī nomainījusi treneri.

Vēl martā Eiduka pauda pārliecību, ka viņas trenere Justina Kovaļčika spēs apvienot sportistu trenēšanu un direktores amatu Polijas Biatlona federācijā, taču pierādījies pretējais. Eiduku tagad trenē slovāks Martins Bajčičāks.

"Jau no maija uz visām nometnēm braucam kopā, un vienmēr esmu ar komandu. Ļoti nozīmīgi, ka blakus ir vēl meitenes, varam kopā trenēties. Šādi treniņi ir pavisam citādāki. Jā, esmu tāda, kas var trenēties arī viena, tomēr ar komandu blakus ir foršāk. Tāpat ļoti palīdz, ka visās nometnēs uz vietas atrodas fizioterapeits," par treniņiem stāsta Eiduka.

"Justina vairs nav mana trenere, tas tagad ir slovāks Bajčičāks," lielākās izmaiņas savā nometnē atklāj sportiste. "Līdz ar to treniņu plāns ir pamainījies. Neteikšu, vai tas kļuvis sliktāks vai labāks, man šobrīd ir ļoti grūti pateikt, kādus rezultātus izmaiņas atstās, - jāredz, kāda būs ziema, un tad arī varēšu komentēt sīkāk. Tomēr ar jauno treneri esmu apmierināta."

Eiduka skaidro, ka Kovaļčikai vairs nav nekādas teikšanas viņas treniņprocesā, jo arī pārlieku daudz treneru vienuviet nav laba prakse.

"Bija jau aizdomas, ka tomēr varētu būt izmaiņas un Justina nepaliks, ka viņai nebūs pietiekami daudz laika - nepieciešams, lai treneris visu laiku būtu kopā ar audzēkni," par sadarbības pārtraukšanas iemesliem stāsta Eiduka.

Latvijas vadošā distanču slēpotāja treniņus uz sniega plāno sākt 2.oktobrī, taču arī vasarā Ramzavā jau dažas reizes kāpusi uz slēpēm. Iekrājot lielāku pieredzi, Eiduka sapratusi, ka treniņos vasarā iespējams pieslīpēt tehniku.

Pekinas olimpiskās spēles nākamgad paredzētas februārī, bet mēnesi iepriekš plānotas daudzdienu sacensības "Tour de Ski", kurās aizvadītajā sezonā Eiduka pārsteidza ne vien pati sevi, bet arī slēpošanas pasauli.

"Jau sākam likt kopā plānu, bet vēl nevaram saprast, ko darīt ar "Tour de Ski". Šosezon sacensības būs par vienu dienu īsākas, tikai seši posmi, un gribētos tajās piedalīties, bet vēl nevaram zināt, kā ies," sacensību kalendārā ieskatās Eiduka. "Laikam varu jau simtprocentīgi pateikt, ka līdz galam tajās nebraukšu. Vēl viena problēma ir, ka uzreiz pēc olimpiādes sekos U-23 pasaules čempionāts, ko arī nebūs tik viegli apvienot, - dienu starpā ir tik maz, ka nav ne jausmas, kā organisms reaģēs."

Eidukas sniegums aizvadītajā sezonā ļāvis Latvijai olimpiskajās spēlēs izcīnīt četras vietas dāmu konkurencē. Sportiste gan norāda, ka pārējām izlases dalībniecēm vēl jāizpilda normatīvi, tomēr tie nešķiet pārlieku sarežģīti. Ja partnerēm izdosies kvalificēties olimpiskajām spēlēm, Latvijas sieviešu izlase, iespējams, piedalīsies stafetes sacensībās.

"Sprintā noteikti piedalīšos, bet droši vien vajadzēs izvēlēties starp skiatlonu un desmit kilometriem klasikā. To lems treneri," skaidro Eiduka.

Iepriekš sarunās ar Latvijas medijiem Eiduka nav slēpusi, ka pēc savām otrajām olimpiskajām spēlēm viņa slēpes varētu likt skapī, jo vēlas pievērsties medicīnas studijām, kas nav apvienojamas ar augstu sasniegumu sportu. "Sporta Avīzei" Eiduka atklāj, ka pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm tomēr vēl varētu turpināt startēt augstākajā līmenī.

"Es domāju, ka vēl turpināšu. Protams, ir ļoti daudzi faktori, no kā tas atkarīgs, - pirmām kārtām veselība, atbalsts un šādi jautājumi. Tomēr, ja viss ir kārtībā un viss ir sakārtots, noteikti vēl turpināšu. Ja es redzu, ka rezultāti aug, nav motivācijas apstāties," apņēmības pilna ir Eiduka.

21 gadu vecā Eiduka aizvadītajā sezonā sasniedza vairākas jaunas virsotnes Latvijas distanču slēpošanas vēsturē. Eiduka ir vēsturē pirmā Latvijas distanču slēpotāja, kura sieviešu konkurencē pieveikusi prestižo "Tour de Ski" tūri. Tāpat viņa ir pirmā latviete, kura "Tour de Ski" seriālā kādā no posmiem ieslēpojusi pirmajā desmitniekā, turklāt paveicot to smagajā pēdējā etapā, kā arī pirmā, kura kopvērtējumā iekļuvusi pirmajā trīsdesmitniekā.

Kovaļčikas slēpošanas kluba rindas latviete papildināja pirms 2019./2020.gada sezonas. Viņas bijusī trenere Kovaļčika ir divkārtēja olimpiskā čempione, divkārtēja pasaules čempione un četrkārtēja Lielā kristāla globusa ieguvēja.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu