Sporta padome diskutēs par naudas balvu piešķiršanu par sasniegumiem Tokijas paralimpiskajās spēlēs

LETA
Sporta padome diskutēs par naudas balvu piešķiršanu par sasniegumiem Tokijas paralimpiskajās spēlēs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Rihards Snikus
Rihards Snikus Foto: Ausma Cīrulniece

Nākamajā Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē, kas plānota vēl septembrī, iecerēts diskutēt par naudas balvu piešķiršanu par visiem izcilajiem sasniegumiem Tokijas paralimpiskajās spēlēs, skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Uz šo padomes sēdi ministrija sagatavos arī projektu grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru, kas, līdzīgi kā par sasniegumiem olimpiskajās spēlēs, arī par sasniegumiem paralimpiskajās spēlēs paredzēs tiesības piešķirt naudas balvu par katru no izcīnītajiem sasniegumiem.

Kā iepriekš norādīja ministrijā, pašreiz spēkā esošo sistēmu paredz noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru. Arī pasaules vai Eiropas čempionātos, pasaules kausu sacensībās, ja sportistam ir bijuši vairāki sasniegumi, tad naudas balvu piešķir tikai par vienu sasniegumu - par to, par kuru pienākas lielākā naudas balva.

Ar svinīgu ceremoniju svētdien Tokijā tika noslēgtas paralimpiskās spēles, kas norisinājās no 24.augusta līdz 5.septembrim.

Paralimpiskās spēles oficiāli tika noslēgtas tad, kas spēļu karogs tika nodots Parīzes pilsētas galvai Annai Idalgo. Nākamās vasaras paralimpiskās spēles uzņems Francijas galvaspilsēta.

Paralimpisko spēļu medaļu ieskaitē ar 96 zelta un kopā 207 godalgām uzvarēja Ķīna, kas aiz sevis atstāja 41 titulu un 124 medaļas izcīnījušo Lielbritāniju. Trešā ar 37 zelta un kopumā 104 medaļām bija ASV.

Latvija ar trīs sudraba un divām bronzas medaļām godalgu vērtējumā ieņēma 66.vietu. Kopumā medaļas izcīnīja 86 valstis.

Divas sudraba medaļas izcīnījis jātnieks Rihards Snikus ar zirgu "King of the dance", diska mešanā sudraba medaļa ir Diānas Dadzītes un bronza - Aigara Apiņa kontā, savukārt šķēpmešanā Dadzīte izcīnīja bronzu.

Latvijas komandu Tokijā pārstāvēja paravieglatlēti Apinis, Dadzīte, Edgars Bergs un Baiba Rorbaha. Jāšanas sportā iejādes disciplīnā piedalījās Snikus, peldēšanā Latviju pārstāvēja Jurijs Semjonovs, bet loka šaušanā startēja Ieva Melle.

Paralimpiskajām spēlēm bija jānotiek pērnvasar, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tās tika pārceltas uz šo gadu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu