Latvijas florbola leģenda Atis Blinds nolēmis likt punktu karjerai

Atis Blinds FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas florbola leģenda Atis Blinds nolēmis likt punktu karjerai, sociālajā vietnē "Facebook" paziņoja sportists.

Šīs nedēļas nogalē sāksies Latvijas jaunā florbola līgas sezona, bet 37 gadus vecais Blinds pēc 22 gadiem florbolā nolēmis neturpināt karjeru.

"Laikam jau tas ir gana daudz, ja tā pašam uz to no malas jāpaskatās…. Un kas tik pa šo laiku nav piedzīvots, pārdzīvots un arī pat pārciests. Bet tik un tā, lai arī cik grūti ir bijis, neesmu padevies, bet turpinājis iet uz priekšu," paziņojumā raksta Blinds.

Blinds pateicās kādreizējam RTU florbola komandas vadītājam Kārlim Cinītim, kurš viņu un brāli ieveda florbolā. Tāpat Blinds saka paldies hokeja treneriem Pāvelam Jeļisejevam un Ērikam Miļunam, kuri ielika pamatus viņa sportista karjerai, kā arī treneriem Normundam Zvejniekam, Andrim Pīlupam, Gintam Bikaram, Normundam Grunckim, Īro Parviainenam un Arto Rīhimeki, kuri būtiski ietekmējuši viņa karjeru.

Florbolists paldies sāka arī fiziskās sagatavotības trenerim Ivaram Čākuram un masierim Vadimam Molohovskim, kā arī "Sporta Punkts" pārstāvjiem Rolanam Povšakam un Tāmarai Robežniecei. Blinds ir arī pateicīgs visiem pieciem florbola klubiem, kuros viņš spēlēja - RTU, "Ķekava", "Latvijas Avīze", "Lielvārde"/"FatPipe" un "Masters". Tāpat viņš pateicās Latvijas Florbola savienībai (LFS), kā arī komandas biedriem un pretiniekiem.

Vislielāko paldies Blinds saka ģimenei, kas jutusi līdzi un pārdzīvojusi, iespējams, pat vairāk nekā pats sportists.

Blinds ar 45 gūtiem vārtiem un 61 rezultatīvu piespēli ir Latvijas izlases visu laiku rezultatīvākais spēlētājs. Deviņos pasaules čempionātos viņš guva 26 vārtus un atdeva 32 rezultatīvas piespēles, ar 58 punktiem ieņemot desmito vietu meistarsacīkšu visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Blinds ir astoņkārtējs Latvijas čempions, pieckārtējs vicečempions un divkārtējs bronzas medaļas laureāts. Viņš Latvijas čempionātā guva 581 vārtus un asistēja vēl 714 vārtu guvumos, kas dod pirmo vietu visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Uz augšu
Back