Foto ⟩ Kēls: Pirmo desmit komandu klase ir daudz augstāka nekā mums šobrīd

Avo Kēls FOTO: CEV

Eiropas volejbola elites izlases ir klasi augstākas par tādām valstsvienībām, kā Latvija, uzsver komandas galvenais treneris Avo Kēls.

Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien Ostravā Eiropas čempionāta finālturnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 0-3 (14:25, 13:25, 16:25) piekāpās Itālijai.

"Mēs nospēlējām savā līmenī, tikām astotdaļfinālā," pēc spēles sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju teica Kēls. "Tāds ir to komandu liktenis, kuras grupā ieņem ceturto vietu. Tās "play-off" spēlē pret grupu pirmajām komandām. Pirmo desmit komandu klase tomēr ir daudz augstāka nekā mums šobrīd."

Kaut ko vairāk šodien izdarīt esot traucējis Itālijas spēlētprasme.

"Katra komanda spēlē tā, kā tai ļauj pretinieks, un pretinieks ļoti kvalitatīvi šodien spēlēja aizsardzībā, servju uzņemšanā un uzbrukumā. Tas, cik grūti viss bija un cik ātri viss beidzas, tāpat kā pret Franciju un Vāciju, tas spēlētājiem jāpatur galvās, lai sasniegtu to, kā mums vēl pietrūkst," pozitīvo pēdējos trīs zaudējumos Eiropas topa komandām saskata Igaunijas speciālists.

Nepārvarot astotdaļfinālu, Latvijas izlase meistarsacīkstes noslēgs pozīcijā no 9. līdz 16.vietai.

"Par Latvijas izlases nākotni esmu optimistiski noskaņots, jo gandrīz visi izlases spēlētāji sezonu aizvadīs normālās līgās. Un domāju, ka volejbolisti, kuri pēc klubu sezonas pavasarī atgriezīsies izlasē, atkal būs spēruši soli vai divus uz priekšu," saka treneris.

Jau pirmdien Latvijas izlase atgriezīsies Latvijā, lidmašīnai plkst.13.20 piezemējoties Rīgā.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļuva katras apakšgrupas četras labākās komandas.

Uz augšu
Back