Burundi skrējēja Nijonsaba labo pasaules rekordu 2000 metru distancē

FOTO: AP/Scanpix

Burundi skrējēja Fransīne Nijonsaba otrdien sacensībās Zagrebā labojusi pasaules rekordu 2000 metru distancē, ziņo Pasaules Vieglatlētikas asociācija (WA).

Nijonsaba otrdien Zagrebā Borisa Hanžekoviča memoriālā par vairāk nekā divām sekundēm laboja etiopietes Genzebes Dibabas pasaules rekordu, finišējot pēc piecām minūtēm un 21,56 sekundēm.

Dibaba iepriekšējo rekordu (5:23,75) sasniedza 2017.gadā sacensībās telpās Spānijas pilsētā Savadejā.

Izmantojot silto vakaru bez vēja, Nijonsaba gada noslēdzošajās WA "Continental Tour Gold" sacensībās Eiropā pēdējā aplī atrāvās no Tokijas olimpiskajās spēlēs 1500 metros ceturto vietu izcīnījušās etiopietes Frevejni Hailu, uzvarēja, sāncensi apsteidzot par četrām sekundēm.

Nijonsaba, kura pagājušajā nedēļā Dimanta līgā uzvarēja 5000 metru distancē, pirmos trīs apļus sekoja tempa turētājām, 400 metrus veicot minūtē un 4,50 sekundēs un 800 metrus - divās minūtēs un 09,22 sekundēs. Pusceļš tika sasniegts pēc divām minūtēm un 41,37 sekundēm, Nijonsabai un Hailu skrienot pasaules rekorda tempā.

Nijonsaba pēdējo apli uzsāka pēc četrām minūtēm un 20,23 sekundēm, kas nozīmēja, ka viņai bija vajadzīgs apli veikt aptuveni 63 sekundēs, lai pretendētu uz pasaules rekordu. Hailu mēģināja izvirzīties vadībā taisnē, taču Nijonsaba viņu noturēja aiz muguras un finišēja pirmā ar jaunu rekordu.

"Neapzinājos, ka varu sasniegt pasaules rekordu. To šeit sasniedzu pirmoreiz," pēc finiša teica rekordiste. "Es to izdarīju. Tas ir brīnišķīgi un tas ir pasakaini. Skrējiens bija patiešām ideāls. Vēlos pateikties visiem cilvēkiem, kuri ieradās mūs uzmundrināt. "

Hailu finišēja otrā ar laiku piecas minūtes un 25,86 sekundes, kas ir jauns Etiopijas rekords stadionā un tikai pussekundi atpalika no Soņas O’Salivanas laika piecas minūtes un 25,36 sekundes, kas kopā 1994.gada bija labākais sniegums stadionā pirms otrdienas sacensībām.

Uz augšu
Back