Latvijas futbola izlase FIFA rangā pakāpusies par vienu pozīciju

Latvijas izlases futbolisti FOTO: Sanita Sparāne (Latvijas Futbola federācija)

Latvijas vīriešu futbola izlase atjaunotajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā pakāpusies par vienu pozīciju un ieņem 135. vietu.

Latvija septembrī aizvadīja trīs 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēles, kurās ar 3:1 uzvarēja Gibraltāru, ar 0:2 zaudēja Norvēģijai un cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 ar Melnkalni.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45. vieta, kas tika sasniegts 2009. gadā. Savukārt antirekords ir 148. pozīcija 2017. gadā.

Latvijas valstsvienība rangā ir starp Etiopiju un Togo. Lietuva atrodas 137. vietā, bet Igaunija ieņem 111. pozīciju.

No 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas Latvijas pretiniecēm visaugstāk reitingā ir Nīderlande, kas ieņem 11. vietu. Norvēģija ir 39. vietā, Turcija atrodas 41. pozīcijā, Melnkalne ieņem 71. vietu, bet Gibraltārs - 197. pozīciju.

FIFA rangā līderpozīcijas joprojām saglabā 2018. gada Pasaules kausa bronzas medaļu īpašniece Beļģija, lai gan Eiropas čempionāta finālturnīrā jūnijā neiekļuva pat pusfinālā. Otrajā vietā ir Brazīlija, uz trešo pakāpusies Anglija, par pozīciju atbīdot Pasaules kausa glabātāju Franciju. Tālāk seko šī gada Eiropas čempione Itālija un "Copa America" kausu ieguvusī Argentīna, uz septīto vietu pakāpusies Portugāle, vienu pozīciju zaudējusi Spānija, devītā ir Meksika, bet pirmajā desmitniekā iekļuvusi Dānija.

Vislielāko kāpumu, par 12 vietām uz 110. pozīciju, veikusi Lībija, bet lielākais kritums, par deviņām vietām uz 49. un 59. vietu, ir attiecīgi Venecuēlai un Jamaikai.

Uz augšu
Back