Tikmers: Ir sporta veidi, kuros paškritiski jānovērtē sportistu sniegums Tokijā

TVNET Sports
Tikmers: Ir sporta veidi, kuros paškritiski jānovērtē sportistu sniegums Tokijā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Žoržs Tikmers
Žoržs Tikmers Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē trešdien tika izvērtēti Latvijas Olimpiskās komandas "Tokija 2020" sportistu starti. Tās laikā katra Olimpiskā federācija iepazīstināja ar savu atlētu snieguma analīzi un pašnovērtējumu. Uzklausot federāciju pārstāvju ziņojumus, LOK Izpildkomiteja ir novērtējusi kopējo Latvijas sportistu sniegumu Tokijā kā labu, vēsta LOK.

LOK prezidents Žoržs Tikmers: "XXXII Olimpiādes spēlēs Tokijā Latvijas komanda ir parādījusi labu sniegumu, kas visiem atmiņā paliks ar Olimpiskajai kustībai vēsturiskiem un neaizmirstamiem mirkļiem, ko mums ar savu izcilo sniegumu sagādāja basketbola 3X3 zelta komanda un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, izcīnot bronzas medaļu. Tajā pašā laikā ir sporta veidi, kuriem paškritiski ir jānovērtē sportistu sniegums Tokijā, meklējot cēloņus un likumsakarības ne īpaši veiksmīgiem atlētu startiem, kā piemēram, tenisā, vieglatlētikā, peldēšanā vai BMX. Tas ir svarīgi, lai objektīvi izsvērtu šo federāciju pārstāvēto sporta veida talantu potenciālu un nepieciešamos ieguldījumus tā attīstībai, gatavojoties jau nākošajām Olimpiskajām spēlēm "Parīze 2024"."

Lai pēc iespējas labāk sagatavotos nākošajām olimpiskajām spēlēm "Parīze 2024", LOK Izpildkomiteja pilnvaroja LOK Valdi izvērtēt iespēju palielināt finansējuma apjomu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) Zelta sastāvā iekļautajiem sportistiem, motivējot gatavoties olimpiskajām spēlēm "Parīze 2024", un nodrošināt vismaz vienu kvotu katrai vasaras individuālo olimpisko sporta veidu federācijai LOV Bronzas sastāvā, ka arī kopīgi ar sporta veidu federācijām pēc nepieciešamības sagatavot un iesniegt pieprasījumu Izglītības un zinātnes ministrijai tālākai virzībai Nacionālajā Sporta padomē tehniskā atbalsta programmas "Parīze 2024" līdzfinansējuma nodrošināšanai.

Tāpat tika uzdots vienkāršot aprēķina kārtību un saglabāt stabilu pabalstu sistēmu sportistiem un atbalsta personālam, iesaistot lēmumu sagatavošanā federāciju valdes, kā arī LOK Valdei tika uzdots turpmāk nodrošināt finansējumu olimpiskajās spēlēs nepieciešamā starta ekipējuma iegādei.

Savukārt LOV Valdei ir jāpaplašina fizioterapijas un vispārējās fiziskās sagatavotības pakalpojumu pieejamība treniņu un sacensību laikā Latvijā un ārvalstīs LOV Zelta sastāva sportistiem, saskaņā ar LOV Konsultatīvajā padomē apstiprinātu plānu. Pievēršot īpašu uzmanību sportistu psiholoģiskajai sagatavotībai un noturībai, LOV ir uzdots sagatavot priekšlikumus atlētu psiholoģiskā atbalsta nodrošināšanai, tai skaitā Covid-19 apstākļos, izskatot iespēju piesaistīt šim mērķim ārpakalpojumu un informējot par šo iespēju LOV sportistus un to atbalsta personālu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu