Video ⟩ Jānim Jakam spožs sniegums KHL čempionāta spēlē

Jānis Jaks
Jānis Jaks Foto: Raimonds Volonts, "Dinamo Rīga"

Latvijas aizsargs Jānis Jaks svētdien piedalījās visu "Soči" komandas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē gūto vārtu tapšanā, reizi pats iemezdams ripu vārtos un divreiz rezultatīvi asistēdams komandas biedriem.

Jaka pārstāvētā "Soči" komanda mājās ar 3:7 (1:1, 1:3, 1:3) piekāpās Minskas "Dinamo".

Jaks visas rezultatīvās darbības sakrāja vairākumā. Vispirms viņš 19 sekundes pirms pirmā pārtraukuma vairākumā guva komandas pirmos vārtus, izlīdzinādams rezultātu (1:1), bet vēlāk divreiz rezultatīvi piespēlēja Ņikitam Točickim, kurš panāca 2:2 un 3:5. Spēles beigās gan divi viņa noraidījumi, spēli beidzot ar četrām soda minūtēm, noveda pie divu pēdējo vārtu zaudējuma.

Jaks laukumā pavadīja 17 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, kā arī trīsreiz pielietoja spēka paņēmienus.

Viesiem divus vārtus guva Pāvels Bartolomejevs, bet Jaks kļuva par spēles rezultatīvāko hokejistu.

"Soči" 14 mačos izcīnījuši astoņus punktus, ieņemot pēdējo vietu Rietumu grupā 12 komandu konkurencē.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 24 komandas - pa 12 Rietumu un Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 56 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.