Video ⟩ Bļugers gūst vārtus sezonas pirmajā spēlē pret NHL čempionvienību

Teodors Bļugers
Teodors Bļugers Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers otrdien guva vārtus 2021./22. gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas pirmajā spēlē.

Bļugers palīdzēja Pitsburgas "Penguins" komandai izbraukumā ar rezultātu 6:2 (0:0, 2:0, 4:2) pārspēt iepriekšējo divu sezonu NHL čempioni Tampabejas "Lightning".

Latvijas hokejists laukumā pavadīja 16 minūtes un 22 sekundes (0:54 skaitliskajā mazākumā), izpildīja trīs metienus pa vārtiem, uzvarēja piecos no 15 iemetieniem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Bļugers piecas minūtes pirms trešās trešdaļas beigām ripu raidīja tukšos vārtos, kad pretinieku vārtsargs bija nomainījies pret laukuma spēlētāju. Latvijas hokejistam 30 sekundes pēc pirmo vārtu zaudējuma izdevās panākt 4:1.

Spēles turpinājumā "Penguins" vēl divas reizes raidīja ripu tukšos "Lightning" vārtos.

Uzvarētāju labā bez Bļugera vārtus guva arī čehs Dominiks Simons, kanādieši Dantons Heinens un Evans Rodrigess, kā arī amerikāņi Braiens Rasts un Braiens Boils.

"Penguins" kanādiešu vārtsargs Tristans Džerijs atvairīja 26 no 28 metieniem (92,9%).

Tikmēr čempionu sastāvā kkrievu vārtsargs Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 29 no 32 metieniem (90,6%).

Savukārt vārtus "Lightning" labā guva kanādieši Alekss Killorns un Entonī Sirelli.