Četrkārtējam Stenlija kausa ieguvējam Bosijam atklāj vēzi

FOTO: AP/Scanpix

Hokeja slavas zālē uzņemtais uzbrucējs Maiks Bosijs, kurš Ņujorkas "Islanders" savulaik palīdzēja četras reizes pēc kārtas izcīnīt Stenlija kausu, paziņojis, ka viņam atklāts plaušu vēzis.

Monreālā dzimušais Bosijs, kurš visas desmit savas Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjeras sezonas aizvadīja "Islanders", diagnozi atklāja vēstulē franču valodā raidošajam televīzijas kanālam "TVA Sports", kurā viņš ir hokeja analītiķis.

Ārstēšanas kursa laikā viņš kanālā nestrādās.

"Ar lielām skumjām man uz laiku ir jāaiziet no jūsu ekrāniem, jo man nepieciešams pārtraukums. Tā laikā ārstēšu plaušu vēzi. Līdz šim rezultāts ir 1:0, bet es neesmu vēl teicis savu pēdējo vārdu," vēstulē klāstīja bijušais hokejists.

"Es cīnīšos ar visu apņēmību un dedzību, ar kādu mani redzējāt uz ledus," Bosijs piebilda.

64 gadus vecais kanādietis desmit sezonās NHL guva 1126 punktus, tostarp 573 vārtus. No 1980. līdz 1983. gadam Bosijs kopā ar "Islanders" četras reizes izcīnīja Stenlija kausu.

1978. gadā viņu atzina par līgas labāko jauno spēlētāju, bet 1978./1979. un 1980./1981. gada sezonās viņš bija NHL labākais vārtu guvējs, bet 1982. gadā tika atzīts par līgas vērtīgāko spēlētāju.

1991. gada Bosiju uzņēma Hokeja slavas zālē.

Uz augšu
Back