Blūms veiksmīgajai sezonai pieliek treknu punktu ar spilgtu uzvaru Grieķijā

Baltijas valstu labākais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Grieķijā izcīnīja spožu uzvaru spēcīgā konkurencē UCI HC kategorijas MTB Olimpiskā krosa sacensībās - "Salamina Epic MTB Race". Pēc gūtās uzvaras Blūms otrdien aktualizētajā pasaules rangā iekļūs labāko 20 skaitā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Mārtiņš Blūms sezonas izskaņu aizvada Grieķijā, kur piedalījies kopumā četrās dažādās UCI kategorijas MTB Olimpiskā krosa sacensībās. Kosas salā notikušajās sacensībās trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis guvis divas otrās vietas, kamēr "Salamina Cup" sacīkstēs latvietis izcīnīja uzvaru.

Sezonas noslēdzošajā startā, kas tika aizvadīts svētdien, Mārtiņš piedalījās "Salamina Epic MTB Race" sacensībās, kam tika piešķirta augstā HC kategorija. Vīru elitē uz starta izgāja kopumā 60 kalnu riteņbraucēji. Viņu vidū arī Itālijas vadošais kalnu riteņbraucējs Luka Breidots, jau iepazītais Polijas čempions Bartolmijs Vavaks, vācietis Georgs Egers, norvēģu čempions Eriks Hegštads un virkne citu laba līmeņa XCO krosa braucēju.

Sacensību pirmajos apļos nevienam no braucējiem neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru, lai gan mēģinājumi tehniskākajās trases vietās sekoja. Sacensību laikā pūta spēcīgs vējš, kā rezultātā klajumos neviens no sportistiem nevēlējās uzņemties grupas vilkšanu.

Nopietns pavērsiens risinājās piektajā aplī, kad uzbrukumu veica Mārtiņš Blūms. Mūsu sportists iekrāja nelielu, tomēr gana būtisku pārsvaru. Panākt Mārtiņu centās Norvēģijas čempions Eriks Hegštads. Tomēr Blūms dinamiskajā trasē konkurentam cerības nedeva.

Nīderlandes komandu "CST PostNL Bafang" pārstāvošais sportists izcīnīja skaistu un pārliecinošu uzvaru. Tuvāko sekotāju Hegštadu, Blūms pārspēja par 45 sekundēm. Labāko trijnieku noslēdza Mārtiņa komandas biedrs Davids Nordemans, kuru no latvieša šķīra 50 sekundes.

Par iegūto uzvaru Mārtiņš Blūms savā īpašumā ieguvis arī 100 UCI pasaules ranga punktus, kas pirmo reizi ļaus viņam pasaules rangā iekļūt starp 20 labākajiem sportistiem.