Video ⟩ Girgensons gūst vārtus komandas uzvarā; Bļugeram "sausais" zaudējums

Zemgus Girgensons (pa labi)
Zemgus Girgensons (pa labi) Foto: Reuters/ScanPix

Zemgus Girgensons ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru, tikmēr cits latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers piedzīvoja zaudējumu.

Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" izbraukumā ar rezultātu 4:3 (1:0, 2:2, 0:1, 1:0) papildlaikā pārspēja Anaheimas "Ducks", izcīnot piekto uzvaru šosezon septiņos mačos.

Nepilnas piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām Girgensons kreisajā malā bija pirmais pie atlēkušās ripas, kuru Latvijas hokejists spēcīgi un precīzi raidīja mērķī.

Girgensons laukumā pavadīja 18 minūtes un 35 sekundes, izpildīja trīs metienus pa vārtiem, lietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, uzvarēja sešos no 10 iemetieniem un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Sabres" labā vienus vārtus guva arī soms Artu Ruotsalainens, bet ar diviem precīziem metieniem izcēlās zviedrs Rasmuss Asplunds, kurš guva uzvaras mača papildlaikā.

Bufalo mača gaitā pazaudēja 3:0 pārsvaru, tomēr beigās izdevās izcīnīt uzvaru spēles papildlaika pēdējā minūtē.

27 gadus vecais Girgensons šosezon septiņos mačos sakrājis sešus rezultativitātes punktus (trīs vārti un trīs piespēles) un lietderības koeficientu +5.

"Sabres" ar 11 punktiem septiņās spēlēs atrodas otrajā vieta Atlantijas divīzijā, kur līdere ar 14 punktiem septiņos mačos ir Floridas "Panthers".

Tikmēr citā spēlē Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" mājās ar rezultātu 0:4 (0:1, 0:0, 0:3) piekāpās Kalgari "Flames".

Latvijas hokejists laukumā pavadīja 15 minūtes un 17 sekundes (0:07 vairākumā un 2:42 mazākumā), izpildīja divus metienus pa vārtiem, lietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu, uzvarēja astoņos no 16 iemetieniem un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -2.

"Flames" labā vārtus guva amerikāņi Džonijs Gudro un Bleiks Kolmens, kā arī kanādieši Milans Lučičs un Dillons Dubē.

Par mača pirmo zvaigzni jeb labāko spēlētāju atzina "Flames" zviedru vārtsargu Jakobu Markstromu, kurš atvairīja visus 45 pretinieku metienus.

"Flames" ar šo panākumu noslēdza lielisku izbraukuma tūri, kurā izdevās izcīnīt piecas uzvaras piecos mačos. Sezonas ievadā Kalgari cieta divus zaudējumus.

"Penguins" kontā šosezon septiņos mačos ir trīs uzvaras un četri zaudējumi.

27 gadus vecais Bļugers šosezon septiņās spēlēs guvis divus vārtus un sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -1.

"Penguins" patlaban ar astoņiem punktiem septiņos mačos ieņem sesto vietu Metropolitēna divīzijā, kur pozīciju augstāk ar tikpat punktiem ierindojas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets".