Menedžeris: Usikam karjerā Briedis ir bijis visnopietnākais pretinieks

TVNET Sports
Menedžeris: Usikam karjerā Briedis ir bijis visnopietnākais pretinieks
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Latviešu bokseris Mairis Briedis (no kreisās) un ukrainis Oleksandrs Usiks ringā Pasaules Boksa supersērijas pirmā smagā svara kategorijas pusfināla cīņā "Arēnā Rīga".
Latviešu bokseris Mairis Briedis (no kreisās) un ukrainis Oleksandrs Usiks ringā Pasaules Boksa supersērijas pirmā smagā svara kategorijas pusfināla cīņā "Arēnā Rīga". Foto: Sintija Zandersone/LETA

Pasaules čempiona boksā smagsvaru kategorijā Oleksandra Usika karjeras visnopietnākais pretinieks ir bijis Mairis Briedis, uzskata Ukrainas boksera menedžeris Aleksandrs Krasjuks.

Usiks septembra beigās Londonā vairāk nekā 60 tūkstošu skatītāju klātbūtnē pārspēja Lielbritānijas pārstāvi Entoniju Džošua un ieguva savā rīcībā Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiona jostas.

Ukrainis kļuva tikai par trešo bokseri vēsturē, kurš izcīnījis pasaules čempiona jostas gan "cruiserweight" (līdz 90,7 kg) svara kategorijā, gan smagsvaros. Iepriekš tas bija izdevies tikai Evanderam Holifīldam (ASV) un Deividam Hejam (Lielbritānija).

Profesionāļa karjerā Usiks ir nepārspēts 19 cīņās, kurās tikai sešas reizes pretinieki ir izturējuši visus 12 raundus. Viens no šiem sešiem pretiniekiem ir Briedis, kurš ukrainim piekāpās 2018. gada janvārī "Arēnā Rīga".

"Usikam visnopietnākais pretinieks ir bijis Briedis. Usiks varēja tikt galā ar Briedi daudz vieglāk, patērējot mazāk spēka, taču mēs redzējām, kas notika," portāls "isport.ua" citē menedžeri.

Pirms trim gadiem Rīgā ukrainis pārspēja latvieti 12 raundos pēc punktiem. Divi tiesneši uzvaru piešķīra ar rezultātu 115:113, bet trešais soģis uzskatīja, ka duelis noslēdzās neizšķirti - 114:114.

Usika un Brieža duelis norisinājās Pasaules boksa supersērijas turnīra ietvaros. Iespējams, ka citos apstākļos šajā cīņā būtu neizšķirts, taču sacensību formāts liedza organizatoriem pieļaut šādu scenāriju, jo pēc pusfināla sekoja fināls un sarīkot revanšu būtu ārkārtīgi sarežģīti un laikietilpīgi.

Usiks pārspēja Džošua ar pārliecinošāku rezultātu nekā Briedi - 117:112, 116:112, 115:113. Arī citas uzvaras 12 raundos pēc punktiem ukrainim bijušas pārliecinošākas nekā duelis pret Briedi.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu