Video ⟩ Kurucam pret "Real" izdodas labot karjeras rezultativitātes rekordu ACB līgā

Artūrs Kurucs

Latvijas basketbolists Artūrs Kurucs svētdien guva desmit punktus un laboja personīgo rezultativitātes rekordu Spānijas augstākajā līgā (ACB), taču viņa pārstāvētā Vitorijas "Baskonia" cieta zaudējumu.

Vitorijas klubs savā laukumā ar rezultātu 65:83 (10:16, 16:23, 12:24, 27:20) atzina Madrides "Real" pārākumu.

Savu iepriekšējo rezultativitātes rekordu latviešu aizsargs laboja par diviem punktiem, 18 minūtēs un 51 sekundē realizējot vienīgo divpunktu metienu, abus tālmetienus un divus no trīs soda metieniem. Viņa kontā bija arī divas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs piezīmes, pieci izprovocēti pārkāpumi, negatīvs +/- rādītājs -7 un 15 efektivitātes koeficienta punkti, kas bija otrs labākais rādītājs vienībā.

"Baskonia" rindās ar 11 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām atzīmējās Tads Sedekerskis, bet madridiešiem 12 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Vensānam Puarjē.

Jau ziņots, ka Rolands Šmits guva sešus punktus, kamēr viņa pārstāvētā "Barcelona" mājas spēlē ar rezultātu 79:69 (21:19, 13:15, 23:16, 22:19) pieveica Fuenlavradas "Urbas" komandu, kuras rindās divus punktus guva Rodijs Mačoha.

Šmits laukumā bija 18 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot divus no trijiem divu punktu metieniem un divus no pieciem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja divas personīgās piezīmes, izprovocēja piecas pretinieku piezīmes, kā arī beidza spēli ar +/- rādītāju +6 un efektivitātes koeficientu 7.

Mačoha laukumā pavadītajās deviņās minūtēs un 11 sekundēs guva divus punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, sakrāja divas personīgās piezīmes un beidza spēli ar +/- rādītāju -5.

Savukārt Dairis Bertāns guva trīs punktus, bet viņa pārstāvētā Seviljas "Coosur Real Betis" izbraukuma spēlē ar rezultātu 84:81 (17:21, 22:20, 27:28, 18:12) uzvarēja "Valencia".

Latvijas basketbolists laukumā pavadītajās 25 minūtēs un 45 sekundēs realizēja vienu no pieciem tālmetieniem. Tāpat viņš atdeva četras rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja vienu piezīmi, kā arī spēli noslēdza ar +/- rādītāju +7.

Rinalds Mālmanis svētdien 43 laukumā pavadītajās sekundēs pieļāva vienu kļūdu, bet viņa pārstāvētā Mursijas UCAM viesos ar 89:94 (17:23, 20:20, 28:27, 24:24) piekāpās Lugo "Rio Breogan". Citā mačā Mārcis Šteinbergs laukumā nedevās, bet Jānis Bērziņš palika ārpus pieteikuma, viņu pārstāvētajai Manresas "Baxi" mājās ar 89:79 (20:21, 25:19, 22:20, 20:19) uzvarot Bilbao "Surne" vienību.

Sestdien Krišs Helmanis palika uz rezervistu soliņa, bet Artūra Žagara nebija pieteikumā mačā, kurā latviešu pārstāvētā Badalonas "Joventut" savā laukumā ar 82:65 (16:18, 23:14, 22:20, 21:13) apspēlēja Burgosas "San Pablo".

Barselonas klubs ar astoņām uzvarām astoņās spēlēs ieņem pirmo vietu turnīra tabulā, Badalonas un Mursijas basketbolistiem pieci panākumi dod ceturto un piekto vietu, bet Manresas vienība uzvarējusi četras reizes un ir devītā. Vitorijas vienība ar trīs uzvarām ir 11., bet Fuenlavradas un Seviljas klubi ar diviem panākumiem ir 16. un 18.vietā 18 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un "Barcelona", kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides "Real".