Rīgas dome plāno atbalstīt dalību EČ basketbolā vīriešiem 2025. gadā

LETA
Rīgas dome plāno atbalstīt dalību EČ basketbolā vīriešiem 2025. gadā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas izlases basketbolisti
Latvijas izlases basketbolisti Foto: FIBA.com

Rīgas dome plāno atbalstīt pilsētas dalību Eiropas čempionāta basketbolā vīriešiem rīkošanā 2025.gadā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien atbalstīja domes lēmumprojektu par pilsētas dalību konkursā par tiesībām rīkot Eiropas čempionāta basketbolā vīriešiem finālturnīru "EuroBasket 2025".

Ja Latvijas Basketbola savienība iegūst tiesības rīkot Eiropas čempionāta basketbolā vīriešiem finālturnīra grupu turnīru Rīgā, pašvaldībai šim pasākumam 2025.gada budžetā būs jāparedz viens miljons eiro, kas nepieciešams tehnisko un organizatorisko izdevumu segšanai.

Savukārt, ja tiks iegūtas tiesības rīkot čempionāta finālturnīra grupu turnīru un finālposma spēles, Rīgas pašvaldības budžetā būs jāparedz 1,5 miljoni eiro.

Kā norādīts informācijā deputātiem, čempionāta rīkošana Rīgā piesaistīs lielu starptautisko dalībnieku un fanu apmeklētāju skaitu, mediju un preses uzmanību.

Čempionāta norise atstātu lielu ietekmi uz pilsētas ekonomiku - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras speciālistu veiktie aprēķini liecina, ka potenciālie papildu ieņēmumi no sacensībām, rīkojot tikai grupas turnīru, varētu sasniegt līdz 20 miljoniem eiro, savukārt, rīkojot grupas turnīru un finālposmu, papildu ieņēmumi varētu sasniegt 80-90 miljonus eiro.

Čempionātam tiktu nodrošināta globālā tiešraide, radot iespēju Rīgu uzlūkot ne tikai dalībniekiem, bet arī televīzijas auditorijai visā pasaulē.

"EuroBasket 2017", kas notika Turcijā, televīzijas auditorija sasniedza 208 730 738 skatītājus no vismaz 87 valstīm.

Bijis arī liels sekotāju skaits sociālajos mēdijos 11 524 671 sekotāji, kuri "EuroBasket 2017" video materiālus noskatījās 82 123 843 reizes.

Gala lēmums par Rīgas dalību čempionātā jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu