VIDEO ⟩ 3x3 basketbola olimpiskie čempioni Pasaules tūres Mehiko posmā sasniedz pusfinālu

Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš FOTO: FIBA.com

Latvijas 3x3 basketbola komanda "Rīga" ar Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani, Agni Čavaru un Edgaru Krūmiņu ierindā svētdien sasniedza Pasaules tūres Mehiko posma pusfinālu, nodrošinot uzvaru tūres kopvērtējumā.

"Rīga", kas turnīrā ir izsēta ar pirmo numuru, ceturtdaļfinālā ar rezultātu 21:15 uzvarēja turnīrā ar trešo numuru izlikto Lietuvas kvartetu Šaķu "Gulbele".

Latvieši maču iesāka ar četriem bezatbildes punktiem - vispirms precīzs no groza apakšas bija Čavars, pēc tam tālmetienu pievienoja Lasmanis un Krūmiņš izcēlās pēc caurgājiena. Uz pretinieku vienu punktu ar precīzu metienu atbildēja Miezis, kurš vēlāk realizēja tālmetienu un arī vienu "sodiņu" - 8:3.

Vēlāk Krūmiņš ar precīzu tālmetienu panāca 10:5, tāpat pieci punkti starpā bija pēc tam, kad no groza apakšas precīzs bija Lasmanis (11:6). Turpinājumā Miezis ar vēl vienu divpunktu metienu panāca 13:7 un vēlāk Čavars guva punktu no groza apakšas - 14:8. Sekoja tālmetiens lietuviešu izpildījumā, bet Lasmaņa divi soda metieni ļāva atjaunot sešu punktu pārsvaru (16:10).

Lietuvieši atguva vēl trīs punktus, bet Krūmiņš ar diviem precīziem soda metieniem panāca drošāku vadību, ko ar vēl vienu punktu nostiprināja Čavars (19:13). Divarpus minūtes pirms mača beigām Miezis bija nekļūdīgs aiz perimetra un guva uzvaras grozu - 21:15.

"Rīga" sacensības sāka no kvalifikācijas kārtas, jo ceļazīmi uz šo turnīru ieguva Permā "Quest" līmeņa turnīrā, kur izcīnīja trešo vietu. Abās kvalifikācijas spēlēs rīdzinieki uzvarēja, pārspējot Puertoriko komandu "Mayaguez" ar 20:15 un uzvarot Brazīlijas vienību "Rio Preto" ar 21:16.

Apakšgrupā latvieši ar rezultātu 22:14 uzvarēja Krievijas komandu "Runa" un ar 20:21 piekāpās Mongolijas komandai "Ulaanbaatar", taču zaudējums netraucēja iekļūt ceturtdaļfinālā.

Latvijas komanda visos piecos iepriekšējos šīs sezonas Pasaules tūres turnīros iekļuvusi labāko astoņniekā, vislabāko rezultātu sasniedzot Abū Dabī pagājušajā nedēļā, kad tika izcīnīta uzvara.

Šis ir pēdējais "Masters" turnīrs pirms finālposma Džadā.

Uz augšu
Back