Video ⟩ Kings "Blackhawks" galvenā trenera amatā debitē ar uzvaru

Ar uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Čikāgas "Blackhawks" galvenā trenera amatā svētdien debitēja Dereks Kings, kura vadībā vienība ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) papildlaikā pieveica 2:1 Nešvilas "Predators" komandu.

Šī bija pirmā spēle Kingam kā galvenajam trenerim NHL. 54 gadus vecais speciālists līdz šim vadīja vienības Čikāgas fārmklubu Amerikas hokeja līgā (AHL) Rokfordas "IceHogs".

Sestdien "Blackhaws" no amata atbrīvoja iepriekšējo galveno treneri Džeremiju Kolitonu, kura vadībā vienība sezonas pirmajos 12 mačos izcīnīja tikai vienu uzvaru.

Zīmīgi, ka arī pie "IceHogs" stūres Kings nomainīja tieši Kolitonu, kurš 2018. gada 6. novembrī tika paaugstināts uz "Blackhawks". Arī šoreiz treneru maiņa notika 6. novembrī.

Kings kā spēlētājs NHL aizvadīja 14 sezonas un 830 mačos tika pie 612 punktiem. Karjeras laikā NHL viņš pārstāvēja Ņujorkas "Islanders", Toronto "Maple Leafs" un Sentluisas "Blues". Tāpat Kanādas izlases sastāvā Kings piedalījās 1992. gada pasaules čempionātā.

Svētdienas mačā "Blackhawks" vadībā izvirzījās 28. minūtē pēc Brendona Hāgela precīzā raidījuma, bet nepilnas divas minūtes vēlāk Aleksandrs Karjē panāca izlīdzinājumu. Uzvaru Čikāgas klubam papildlaikā nodrošināja Aleksa Debrinkata gūtie vārti papildlaika 37. sekundē. Šajos vārtos viņam asistēja Patriks Keins, tiekot pie sava 1100. punkta NHL.

Keins kļuvis tikai par ceturto ASV hokejistu, kurš sasniedzis šādu zīmīgu skaitli. Pirms viņa to iespēja vēl tikai Maiks Modano, Fils Hauslijs un Džeremijs Roniks.