Video ⟩ Porziņģis ar "Mavericks" sarūpē Valančūnam un "Pelicans" kārtējo zaudējumu (1)

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AP/Scanpix

Kristaps Porziņģis pirmdien palīdzēja Dalasas "Mavericks" komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē.

"Mavericks" mājās ar rezultātu 108:92 pārspēja Ņūorleānas "Pelicans", izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas.

Porziņģis laukumā pavadīja 26 minūtes, kuru laikā viņš guva 12 punktus (2p. 1/5, 3p. 3/8, soda metieni 1/1).

Latvijas basketbolists izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, pieļāva divas kļūdas un saņēma četras piezīmes.

Uzvarētāju sastāvā Luka Dončičs guva 25 punktus, pa 17 pievienoja Tims Hārdevejs juniors un Džeilens Bransons, 12 iemeta Redžijs Bulloks.

"Pelicans" rindās Lietuvas basketbolists centra pozīcijā Jons Valančūns guva 22 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, 22 punktus iemeta ari Džošs Hārts.

Mača sākumā "Pelicans" ieguva 11 punktu pārsvaru (25:14). Pateicoties diviem Porziņģa precīziem tālmetieniem pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē, "Mavericks" samazināja starpību līdz pieciem punktiem (22:27).

Porziņģis otrās ceturtdaļas sākumā nieka 77 sekundēs saņēma trīs piezīmes un tāpēc atstāja laukumu. Tobrīd liepājnieks bija guvis deviņus punktus, rezultāts uz tablo vēstīja 31:31.

Latvietis laukumā atgriezās trešajā ceturtdaļā un ilgi nespēja gūt punktus. Divas minūtes pirms mača beigām Porziņģis trāpīja tālmetienu, palielinot "Mavericks" pārsvaru līdz 11 punktiem (103:92).

"Mavericks" ar septiņām uzvarām 10 spēlēs ieņem trešo vietu Rietumu konferencē, tikmēr "Pelicans" ar 10 zaudējumiem 11 mačos atrodas kopvērtējuma pašā lejasgalā.

Porziņģim šī bija otrā spēle kopš atlabšanas no muguras traumas, kuras dēļ viņš izlaida piecus mačus pēc kārtas.