Karijs gūst 50 punktus un labo NBA rekordu, "Warriors" turpina uzvaru gājienu

Stefans Karijs
Stefans Karijs Foto: AP/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pirmdien Stefans Karijs guva 50 punktus, palīdzot Goldensteitas "Warriors" ar 127:113 (32:34, 29:31, 41:20, 25:28) pārspēt Atlantas "Hawks" vienību.

Karijs mača gaitā realizēja piecus no deviņiem tuviem un pustāliem metieniem, deviņus no 19 tālmetieniem un visus 13 soda metienus. Tāpat "Warriors" līdera kontā laukumā pavadītajās 35 minūtēs desmit rezultatīvas piespēles un izcīnītas septiņas atlēkušās bumbas zem groziem.

Džordans Pūls uzvarētājiem palīdzēja ar 16 punktiem, kamēr "Hawks" sastāvā 28 punkti Traja Janga kontā, bet 19 punktus guva Džons Kolins.

"Warriors" izcīnīja devīto uzvaru šosezon 10 spēlēs. Goldensteitas ar labāko uzvaru un zaudējumu bilanci patlaban ir Rietumu konferences un visas līgas līdere.

Karijs 33 gadu vecumā kļuvis par vecāku spēlētāju NBA vēsturē, kurš guvis 50 punktus un veicis 10 rezultatīvas piespēles. Līdz šim vecākais bija Vilts Čemberleins, kuram 31 gada vecumā bija izdevies sakrāt 50+10.

Šī Karijam ir ceturtā 50 punktu spēle kopš 32 gadu sliekšņa sasniegšanas. Vairāk ir vienīgi Maiklam Džordanam, kurš piecos mačos guva vismaz 50 punktus pēc 32 gadu jubilejas.

Citā pirmdienas spēlē Kevins Durants guva 38 punktus un izcīnīja desmit bumbas zem groziem, taču komandas līdera lieliskais sniegums nepalīdzēja Bruklinas "Nets" izcīnīt uzvaru.

"Nets" viesos ar 95:118 (27:35, 30:16, 21:25, 17:42) atzina Čikāgas "Bulls" pārākumu. Uzvarētāju rindās 28 punkti Demara Derouzena kontā.

Tikmēr divi "triple-double" tika fiksēti Losandželosas "Lakers" uzvarā 126:123 (29:26, 32:34, 33:27, 21:28, 11:8) papildlaikā pār Šarlotas "Hornets".

Uzvarētājiem 32 punktus guva Entonijs Deiviss, bet NBA līderis "triple-double" rādītājā Rasels Vestbruks atzīmējās ar 17 punktiem, 14 rezultatīvām piespēlēm un 12 izcīnītām bumbām zem groziem.

"Hornets" sastāvā 29 punkti Terijam Rozīram, bet 25 punkti, 15 atlēkušās bumbas un 13 rezultatīvas piespēles Lamelo Bolam.

Denveras "Nuggets" mājās ar 113:96 (30:25, 34:24, 27:21, 22:26) pārspēja Maiami "Heat".

Iepriekšējās sezonas MVP jeb vērtīgākais spēlētājs serbs Nikola Jokičs uzvarētāju labā guva 25 punktus, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un veica 10 rezultatīvas piespēles.

"Heat" rindās ar 31 punktu rezultatīvākais bija Džimijs Batlers.

Divas minūtes un 39 sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām Jokičs pagrūda Markīfu Morisu, kurš pirms tam pārkāpa noteikumus pret Serbijas basketbolistu. Spēlētāju starpā izcēlās asumi, un Jokičs tika izraidīts no spēles.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien guva 12 punktus, palīdzot Dalasas "Mavericks" ar 108:92 (22:27, 29:20, 27:22, 30:23) savā laukumā pārspēt Ņūorleānas "Pelicans" vienību.

Porziņģis pēc savainojuma sadziedēšanas aizvadīja otro spēli, šoreiz laukumā pavadot 26 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā realizēja vienu no pieciem divpunktu metieniem, trīs no astoņiem tālmetieniem un vienīgo soda metienu. Latviešu basketbolists arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, pieļāva divas kļūdas un četras reizes pārkāpa noteikumus.

"Mavericks" ar septiņām uzvarām desmit spēlēs ieņem trešo vietu Rietumu konferencē, bet "Pelicans" ar vienu panākumu 12 cīņās ir pēdējā, 15. vietā.

Nākamo spēle "Mavericks" aizvadīs trešdien, kad viesos tiksies ar Čikāgas "Bulls".

Šosezon NBA regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs 82 spēles.