Latvijas bobslejistiem sarežģījumi ar kamanām

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas bobsleja kamanas joprojām nav nogādātas dzimtenē. Pēc testa sacensībām Ķīnā Latvijas kamanu transportēšana vairākkārt aizķērusies, vēsta Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Šobrīd kamanas atrodas Vācijā, Frankfurtes muitā, bet, vai līdz sestdienai, kad komanda plāno doties uz pirmo posmu Austrijā, kamanas būs transportētas līdz Siguldai, garantijas nav.

"Tā šobrīd ir problēma," saka izlases treneris Sandis Prūsis, norādot, ka visvairāk no tā cieš Eiropas kausa komanda. "Dāvim Kaufmanim šodien Norvēģijā, Lillehammerē jābrauc ar veco bobu un ne ar kaujas sliecēm. Tā tiešām ir problēma, jo mūsu jaunie puiši Eiropas kausā krāj reitinga punktus, lai kvalificētos olimpiādei."

Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis ar stūmējiem šonedēļ aizvadīs divas divnieku un divas četrinieku sacensības Eiropas kausā. Kaufmanim svarīgākais uzdevums abos četrinieku mačos tikt pie ieskaitīta rezultāta - tad būs izpildīts normatīvs, lai ar četrinieku kamanām brauktu arī Pasaules kausā. Cipulim priekšā vēl četras ieskaites sacensības. Ar jaunajiem pilotiem strādā treneri Jānis Skrastiņš un Daumants Dreiškens.

"Ja Kaufmanis savus uzdevumus izpildīs, tad viņš pievienosies Pasaules kausa komandai uz otro nedēļu Īglsā, Austrijā. Kovids sarežģī. It kā jau viņš varētu uzreiz nākamnedēļ braukt uz Īglsu, bet tagad mums ir plāns, ka Kaufmanis nākamnedēļ brauc uz Vāciju, uz Altenbergas trasi patrenēties, un tad pievienojas mums Īglsā uz otro Pasaules kausa posmu. Un pēc tam jau tālāk mēs kopā braucam uz Altenbergu, kur ir nākamais posms," plānus ieskicē Prūsis, ja Kaufmanis šonedēļ paveiks sev uzticēto uzdevumu.

Pasaules kausa izcīņas pirmais posms risināsies no 19. līdz 21.novembrim. Tajā Latviju pārstāvēs tikai Oskara Ķibermaņa vadītā komanda. Divniekos Ķibermanis startēs kopā ar savu ilggadējo stūmēju Matīsu Mikni, bet četriniekos viņiem pievienosies Dāvis Spriņģis un Krists Lindenblats, savukārt rezervists būs pieredzējušais Intars Dambis.

Izbraukšana no Siguldas notiks šo sestdien, bet bobsleja kamanas šobrīd vēl atrodas Frankfurtes muitā. "Cerams, ka līdz sestdienai tās tiks atvestas līdz Latvijai. Ja ne, nāksies pārtvert pa ceļam," saka Prūsis.

Pasaules kauss pirmās divas nedēļas risināsies Īglsā, pēc tam decembrī posmi Vācijā - Altenbergā, pēc tam Vinterbergā, un tad atkal Altenbergā (šim posmam bija jānotiek citā Vācijas trasē Kēnigszē, bet tā vasarā, plūdu laikā tika ievērojami sabojāta). Pēc tam gadu mijā posms Siguldā, tad atkal Vinterbergā, bet pēdējais posms - Šveicē, Sanktmoricas trasē. No 4. līdz 20. februārim Pekinā notiks Ziemas olimpiskās spēles.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu