Video ⟩ Balcers un Girgensons izceļas ar rezultativitāti komandu uzvarās

Rūdolfs Balcers
Rūdolfs Balcers Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokeja uzbrucēji Rūdolfs Balcers un Zemgus Girgensons otrdien atzīmējās ar rezultatīvām piespēlēm Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačos.

Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks" izbraukumā ar 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) pārspēja Minesotas "Wild".

Latvijas hokejists laukumā pavadīja nepilnas 15 minūtes (0:27 vairākumā un 0:23 mazākumā), vienreiz meta pa vārtiem un bloķēja vienu metienu.

Balcers atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Sharks" labā vārtus guva čehs Tomāšs Hertls, šveicietis Time Meiers, zviedrs Eriks karlsons un kanādietis Mario Ferraro.

Balcers asistēja Karlsonam un Hertlam, kuri panāca rezultātu attiecīgi 3:1 un 4:1.

24 gadus vecais Latvijas hokejists šosezon 15 spēlēs guvis divus vārtus, veicis piecas rezultatīvas piespēles un sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -2.

Citā spēlē Bufalo "Sabres" viesos ar 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) pārspēja Pitsburgas "Penguins".

Uzvarētājiem vārtus guva amerikānis Kails Okposo un kanādietis Kolins Millers. "Penguins" rindās ar precīzu metienu atzīmējās amerikānis Džeiks Gencels.

Girgensons izcēlās ar rezultatīvu piespēli uzvaras vārtu guvumā. sagādājot "Penguins" astoto zaudējumu pēdējos 10 mačos.

"Sabres" sastāvā Girgensons nospēlēja nepilnas 18 minūtes (3:05 vairākumā un 3:21 mazākumā), vienreiz meta pa vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un cīņu pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tikmēr "Penguins" rindās Teodors Bļugers laukumā pavadīja 14 minūtes un 37 sekundes (3:43 mazākumā), divreiz meta pa vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu un maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Girgensons ar rezultativitāti izcēlies pēc septiņu spēļu pārtraukuma. 27 gadus vecais uzbrucējs šosezon 15 spēlēs guvis trīs vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un sakrājis lietderības koeficientu +1.

27 gadus vecais Bļugers šosezon 15 spēlēs guvis trīs vārtus, izpildījis vienu rezultatīvu piespēli un sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -3.

"Penguins" ar 14 punktiem 15 spēlēs ieņem septīto jeb pirmspēdējo vietu Metropolitēna divīzijā, kur sestajā pozīcijā ierindojas latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā komanda ar 16 punktiem 13 mačos.

"Sabres" ar 16 punktiem 15 spēlēs ieņem sesto vietu Atlantijas divīzijā, tikmēr "Sharks" atrodas sestajā pozīcijā Klusā okeāna divīzijā ar 17 punktiem 15 mačos.