Video Girgensonam rezultatīva piespēle; "Sabres" ielaiž vārtus mača pēdējā sekundē

Zemgus Girgensons (pa kreisi)
Zemgus Girgensons (pa kreisi) Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons svētdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, taču viņa pārstāvētajai komandai nācās samierināties ar zaudējumu.

Bufalo "Sabres" izbraukumā ar rezultātu 4:5 (1:1, 3:3, 0:1) piekāpās Ņujorkas "Rangers", piedzīvojot astoto zaudējumu pēdējos 10 mačos.

Uzvaras vārtus 0,7 sekundes pirms mača pamatlaika beigām guva amerikānis Raiens Lindgrēns, bet par spēles pirmo zvaigzni jeb labāko spēlētāju atzina krievu Artemiju Panarinu, kurš veica trīs rezultatīvas piespēles.

Vēl vārtus "Rangers" labā guva amerikāņi Kriss Krīders, Džeikobs Trouba un K'Andrē Millers, kā arī soms Kāpo Kako.

"Sabres" rindās vārtus guva amerikāņi Vinnijs Hinostroza, Teidžs Tompsons un zviedri Rasmuss Asplunds, Rasmuss Dālins.

Girgensons ar rezultatīvu piespēli atzīmējās pirmajā periodā, kad skaitliskajā vairākumā vārtus guva vārtus Asplunds, izvirzot "Sabres" vadībā 1:0.

Latvijas hokejists uz ledus pabija 16 minūtes un 15 sekundes (1:46 vairākumā un 0:26 mazākumā), divreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, uzvarēja 10 no 15 iemetieniem un spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Atlantijas divīzijā "Sabres" ar 16 punktiem 17 spēlēs ieņem sesto vietu, tikmēr "Rangers" ar 25 punktiem 18 mačos ierindojas trešajā pozīcijā Metropolitēna zonā.

27 gadus vecais Girgensons šosezon 17 mačos guvis trīs vārtus, veicis piecas rezultatīvas piespēles un sakrājis neitrālu lietderības koeficientu.