Bendika PK sezonu sāk ar vietu trešajā desmitā individuālajā distancē

Bendika PK sezonu sāk ar vietu trešajā desmitā individuālajā distancē
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien Estešundā ar 26.vietu individuālajā distancē uzsāka Pasaules kausa (PK) 2021./2022.gada sezonu, Sanitai Buliņai ieņemot 90., bet Annijai Keitai Sabulei - 108.vietu, kamēr vīriešiem labākais no Latvijas izlases ar 63..vietu bija Aleksandrs Patrijuks.

Bendika cerības uz augstu vietu atstāja jau pirmajā šautuvē, kad šaušanā guļus garām mērķim lidoja pirmais un pēdējais šāviens, rezultātam distancē pieplusojot divas soda minūtes.

Otrajā ugunslīnijā stāvus Bendika bija nevainojama, tāpat trešajā šaušanā guļus stāvoklī. Pēdējā šautuvē "pēc piena" aizlidoja otrā lode, ar trim kļūdām šaušanā ierindojoties 26. vietā.

Viņa no uzvarētājas čehietes Mārketas Davidovas atpalika trīs minūtes un 46,1 sekundi.

Minūti un 17,7 sekundes aiz Davidovas finišēja austriete Liza Terēza Hauzere, kura šaušanā pieļāva vienu kļūdu, un minūti un 23 sekundes - arī vienreiz garām mērķim šāvusī vāciete Denīze Hermane.

Buliņa pirmajā šaušanā kļūdījās vienreiz, tobrīd apsteidzot Bendiku. Otrajā šaušanā viņai vēl viena kļūda, trešajā - divas, bet pēdējā ugunslīnijā tika aizvērti visi mērķi. Viņa Davidovai zaudēja septiņas minūtes un 43,6 sekundes.

Sabule sāka ar divām kļūdām guļus šaušanā, otrajā šaušanā kļūdījās reizi, trešajā bija nekļūdīga un ceturtajā kļūdījās vēl reizi. Viņa uzvarētājai zaudēja 11 minūtes un 24,2 sekundes.

Sacensībās startēja 114 biatlonistes.

Bendika trasē devās kā otrā, Buliņa - ar 69. starta numuru, un Sabule startēja kā 101.

Iepriekšējā sezonā individuālajā distancē kopvērtējumā labākās bija uzreiz divas sportistes, sakrājot vienādu punktu skaitu, - austriete Liza Terēza Hauzere un itāliete Doroteja Vīrere, bet lielo kristāla globusu ieguva norvēģiete Tirila Ekhofa. Visas trīs uz starta stāsies arī šīs sezonas pirmajās sacensībās.

20 kilometru distancē vīriešiem visaugstāk no Latvijas izlases bija Patrijuks, kurš uzvarētājam norvēģim Sturlam Holmam Lēgreidam piekāpās sešas minūtes un 14,5 sekundes, trīsreiz kļūdoties šaušanā, no tām divreiz - stāvus.

Edgars Mise katrā no šaušanām kļūdījās pa reizei, Lēgreidam piekāpjoties sešas minūtes un 50,7 sekundes. Ar to izdevās ieņemt 74. vietu.

Savukārt Robertam Slotiņam tās bija neveiksmīgas sacensības. Viņš guļus šaušanā ne reizi netrāpīja mērķī, bet stāvus kļūdījās vēl divreiz, ieņemot 103. vietu 114 biatlonistu konkurencē desmit minūtes un 12,9 sekundes aiz uzvarētāja.

Lēgreids četrās šautuvēs sašāva visus 20 mērķus, finišējot pēc 51 minūtes un četrām sekundēm.

Viņš par 59,2 sekundēm apsteidza tautieti Tarjeju Bē, kurš šautuvē kļūdījās divreiz, un par minūti un 0,6 sekundēm - francūzi Simonu Destjē.

Ceturtais finišēja kanādietis Skots Govs, kurš sasniedza augstāko vietu Pasaules kausa sacensībās karjerā, piektais - norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē un sestais - vēl viens norvēģis Sīverts Bakens.

Misē trasē devās ar 72. numuru, Patrijuks ar 77., bet Slotiņš ar 11. numuru.

Latvijas vadošajam biatlonistam vīriešu konkurencē Andrejam Rastorgujevam pagaidām ir spēkā diskvalifikācija, kas viņam liedz startēt Pasaules kausa apritē.

Iepriekšējā sezonā mazo kristāla globusu individuālajā distancē ieguva norvēģis Sturla Holms Lēgreids, bet visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Svētdien paredzētas sacensības sprinta distancē - 7,5 kilometros sievietēm un desmit kilometros - vīriešiem.

Latvijas izlases sastāvs šādā sastāvā piedalīsies divos pirmajos PK posmos. Pēc tam tas var tikt pārskatīts.

Piektdien Starptautiskā Biatlona federācija (IBU) paziņoja, ka pirms starptautiskās biatlona sezonas sākuma 98% komandu pārstāvju ir vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19.

Pārējiem 2% sportistu, treneru, komandu amatpersonu un tehnisko darbinieku, kuri nav vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19, ik pēc 72 stundām jāveic PĶR testi.

Otrais Pasaules kausa posms paredzēts turpat Estešundā, bet pēc tam decembrī divi etapi notiks Austrijas trasē Hohfilcenē un Francijas trasē Ansi/Legrānā-Bornānā. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Vācijā - Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā - Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies PK posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz PK posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā, bet sezonai tradicionāli noslēdzoties Oslo.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu