Video ⟩ Latvijas florbolistes pasaules čempionātā piedzīvo sagrāvi

Latvijas izlases florbolistes
Latvijas izlases florbolistes Foto: Latvijas Florbola savienība/Twitter

Latvijas sieviešu florbola izlase pirmdien Upsālā piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta otrajā spēlē, piekāpjoties Šveices valstsvienībai.

Latvija zaudēja Šveicei ar 0:13 (0:4, 0:3, 0:6) un piedzīvoja otro neveiksmi turnīrā.

Rezultātu trešajā minūtē atklāja Korīna Rītimane, izvirzot Šveici vadībā ar 1:0. Devītās minūtes noslēgumā no vārtu priekšas apgriezienā 2:0 panāca Mišela Viki, pēc Rītimanes piespēles raidot bumbiņu vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

Sešas minūtes vēlāk rezultāts tapa 3:0, kad šveicietes ar presingu Latvijas izlases zonā piespieda latvietes kļūdīties, un pēc Jūlijas Zuteres teicamas piespēles Kjarai Grēdigai atlika vien pielikt nūju, lai bumbiņa lidotu tukšā vārtu stūrī. 19.minūtē 4:0 panāca Natālija Špihigere, kura pa ceļam uz vārtiem apspēlēja Zani Daršu un neatvairāmi meta vārtu tālajā augšējā stūrī.

Pirmos vārtus otrajā periodā šveicietes guva astotajā minūtē, kad otros vārtus pēc kārtas no vārtu priekšas guva Špihigere, raidot bumbiņu vārtu augšējā labajā stūrī - 5:0.

11.minūtē no vārtsarga laukuma Elīnu Jeigi pārspēja Lea Hanimane, bet piecas minūtes vēlāk pirmā pie atlēkušās bumbiņas bija Jūlija Zutere - 7:0. Trešā perioda otrajā minūtē pēc Izabelles Gērigas metiena bumbiņa uzlidoja augstu gaisā un nonāca Latvijas izlases vārtos, kā arī pilnīgi brīva precīzu raidījumu izpildīja Anja Vissa - jau 9:0.

Šveicietes turpināja pārraut Latvijas izlases aizsardzību un nākamajā minūtē Korīna Rutimana pretuzbrukumā panāca 10:0. Nākamos vārtus pretiniecēm perioda vidū ar zibenīgu plaukstas metienu guva Flurīna Marti, kura trīs minūtes vēlāk arī realizēja vairākumu - 12:0.

Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Marti vairāku florbolistu aizsegā guva vārtus, tādējādi vienā periodā nokārtodama sev "hat-trick".

Jau ziņots, ka svētdien Latvijas florbolistes ar rezultātu 4:6 piekāpās Polijas valstsvienībai, bet Šveice pirmo maču aizvadīja sestdien, kad ar 2:5 atzina Čehijas pārākumu.

Otrdien Latvija A grupā duelēsies ar Čehiju, kas pirmdienas vakarā spēkosies ar Poliju.

Grupā komandas spēlēs katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm būs jātiekas ar otrā ešelona katras grupas divām spēcīgākajām izlasēm.

Latvijas izlases galvenais treneris Jānis Inģists valstsvienības sastāvā iekļāvis divas vārtsardzes, četras aizsardzības spēlētājas un 14 uzbrucējas.

Vislielākā spēlētāju pārstāvniecība ir no Kocēnu "Rubene" kluba - deviņas florbolistes. Pa divām spēlētājām ir no Ķekavas "Bulldogs"/NND un Cēsu "Lekrings", bet pa vienai pārstāv "Līgatnes" un "Ķekavas" komandas. Vēl piecas florbolistes ikdienā spēlē ārzemju klubos Šveicē un Somijā.

Latvijas sieviešu izlase pasaules rangā šobrīd ieņem septīto pozīciju, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Šveices pilsētā Neišatelē, komanda izcīnīja astoto vietu.

Latvietes piedalījušās visos 12 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, ikreiz iekļūstot labāko astotniekā. 2007.gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ieguva augsto ceturto vietu.

Jānim Inģistam palīdz trenere Linda Līce, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Kaspars Reikmanis.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātā florbolā:

vārtsardzes - Elīna Jeige (Emmentāles "Skorpion", Šveice), Jana Filipsone (Ķekavas "Bulldogs"/NND);

aizsardzes - Samanta Bērziņa, Marta Lība Zameca, Daniela Dafne Hāne (visas - Kocēnu "Rubene), Kristiāna Elizabete Krūmiņa ("Ķekava");

uzbrucējas - Jūlija Rozīte, Anna Ankudinova (abas - Cīrihes "Lioness", Šveice), Simona Grāpēna, Laura Gaugere, Zane Darša, Emīlija Salaciete, Zane Ziedone (visas - Kocēnu "Rubene), Elīza Elizabete Bērziņa ("Līgatne"), Evelīna Garbare (Vintertūras "Rychenberg", Šveice), Klinta Mārtiņjēkaba (Ūsikaupunki "Kalannin Pallo-65", Somija), Luīze Raseiceva, Liliāna Jakovicka (abas - Cēsu "Lekrings"), Anna Mūrniece (Ķekavas "Bulldogs"/NND), Madlēna Rozīte (Kocēnu "Rubene - 1").