Futbola virslīgas klubiem novirzīti vairāk nekā 300 tūkstoši eiro no leģionāru maksas fonda

TVNET Sports
Futbola virslīgas klubiem novirzīti vairāk nekā 300 tūkstoši eiro no leģionāru maksas fonda
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Metta" futbolisti
"Metta" futbolisti Foto: Eduards Grencmanis

2021. gada Latvijas čempionāta jeb "Optibet" virslīgas sezonā klubi par citās valstīs sagatavotu spēlētāju jeb leģionāru pieteikšanu un izmantošanu šim nolūkam paredzētajā fondā iemaksājuši 320 500 eiro, kas pilnā apmērā tiek novirzīti atpakaļ klubos saskaņā ar vietējo jaunatnes spēlētāju izmantošanas rādītājiem, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Jau vairākas sezonas šo iemaksu fonds tiek izdalīts klubiem atbilstoši tam, cik daudz tie virslīgas mačos izmantojuši U-21 vecuma grupas spēlētājus (dzimuši 2000. gadā un vēlāk). Klubiem pienākošās naudas summas aprēķināšanā tiek izmantots koeficients, kas ņem vērā jauno futbolistu nospēlēto minūšu skaitu aizvadītajā čempionātā.

Lielākais summas īpatsvars nonācis FK "Metta" kluba rīcībā - 149 000 eiro. BFC "Daugavpils" klubam pienākas 106 000 eiro, bet trešā lielākā summa - 26 000 eiro - nonāk "Valmiera FC" rīcībā.

"Šī fonda darbība pēdējās divās sezonās, kurās kopējā summa bijusi ļoti līdzīga, ir sevi attaisnojusi. Šis mehānisms ļauj ar vienādiem noteikumiem klubiem strādāt saskaņā ar savu darbības filozofiju. Daži klubi ieguldās viesspēlētāju piesaistīšanā un cīnās par augstākajiem sportiskajiem rezultātiem, bet citi lielāko savu uzsvaru velta vietējo jaunās paaudzes spēlētāju sagatavošanai. Mums kā klubu sadarbības partnerim ir jāatbalsta augsne veiksmīgai to profesionālajai darbībai un savu biznesa vajadzību realizēšanai, bet kā par futbola attīstību atbildīgajai organizācijai vienlaikus ir jāstimulē arī vietējo spēlētāju sagatavošana un attīstības iespējas," komentē LFF prezidents Vadims Ļašenko. "Fonda izmantošanu sadarbībā ar klubiem un līgu vēlamies pilnveidot, attīstīt un paplašināt. Tā nepieciešamību un potenciālu visi apzināmies. Šajā jautājumā notiek regulāras diskusijas, lai pie sarunu galda nonāktu pie piemērotākajiem tālākajiem soļiem."

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu