Video ⟩ Porziņģim un Bertānam rezultatīvs sniegums "Mavericks" un "Wizards" uzvarās

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: Reuters/ScanPix

Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns trešdien guva attiecīgi 20 un 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionāta spēlēs.

Dalasas "Mavericks" izbraukumā ar rezultātu 139:107 pārspēja Ņūorleānas "Pelicans".

Porziņģis laukumā pavadīja 28 minūtes, guva 20 punktus (2p. 8/9, 3p. 1/6, soda metieni 1/1), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles un bloķēja divus metienus.

Latvijas basketbolists iepriekšējo spēli noslēdza priekšlaicīgi potītes traumas dēļ, tomēr savainojums nav nopietns un viņš varēja piedalīties jau nākamajā mačā.

Uzvarētāju labā 28 punktus guva slovēnis Luka Dončičs, kurš veica arī 14 rezultatīvas piespēles. 17 punktus pievienoja Džeilens Bransons, bet 15 iemeta TIms Hārdevejs juniors.

"Pelicans" sastāvā Brendons Ingrems guva 29 punktus, tikmēr lietuvietis Jons Valančūns pievienoja sešus punktus.

"Mavericks" basketbolisti laboja kluba rekordu, trāpot 57 no 83 metieniem no spēles (68,7%). Iepriekšējais rekords bija 67,7%, kas tika sasniegts 1983. gada 24. martā.

Dalasas komanda jau pirmajā ceturtdaļā ieguva lielu pārsvaru - 41:23. Mača gaitā pārsvars pieauga līdz pat 38 punktiem.

"Mavericks" ar 11 uzvarām un deviņiem zaudējumiem ieņem ceturto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, kamēr "Pelicans" ar bilanci 6-18 ierindojas pirmspēdējā jeb 14. pozīcijā.

Citā spēlē Vašingtonas "Wizards" mājās ar 115:107 uzveica Minesotas "Timberwolves".

Bertāns laukumā pavadīja 16 minūtes, kuru laikā viņš guva 15 punktus (2p. 1/2, 3p. 3/4, soda metieni 2/2). Latvieša rēķinā arī trīs atlēkušās bumbas.

Latvijas basketbolists iepriekšējās četrās spēlēs trāpīja tikai vienu no 19 tālmetieniem, taču šoreiz viņam metienu precizitāte bija augstā līmenī.

Rezultatīvākais uzvarētāju labā bija Montrezls Harels, kurš guva 27 punktus (2p. 11/12, soda metieni 5/8).

"Wizards" līderis Bredlijs Bīls atzīmējās ar 19 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, savukārt Deniels Gefords izcēlās ar 18 punktiem 10 atlēkušajām bumbām.

"Timberwolves" sastāvā Karls Entonijs Taunss guva 34 punktus un izcīnīja 10 bumbas pie groziem, 25 punktus pievienoja Entonijs Edvardss.

Bertāns trāpīja tālmetienu, kad rezultāts bija neizšķirts 95:95, aizsākot "Wizards" komandas 12:3 izrāvienu.

"Wizards" ar 14 uzvarām un astoņiem zaudējumiem ierindojas otrajā pozīcijā Austrumu konferencē (14-8 bilance ir arī trešajai un ceturtajai vietai - Milvoki "Bucks" un Čikāgas "Bulls", bet līdere ar 15-6 ir Bruklinas "Nets").

"Timberwolves" ar bilanci 11-11 ieņem astoto vietu Rietumos.