Video ⟩ Bļugers gūst vārtus; "Penguins" piekāpjas rezultatīvajai "Oilers"

Teodors Bļugers
Teodors Bļugers Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers trešdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē.

"Penguins" izbraukumā ar rezultātu 2:5 (1:2, 1:0, 0:3) piekāpās Edmontonas "Oilers".

Pitsburgas hokejisti zaudēja trešo spēli pēc kārtas, savukārt "Oilers" izcīnīja piekto uzvaru pēdējos sešos mačos.

Bļugers vārtus guva otrajā periodā, panākot neizšķirtu rezultātu 2:2. Viņam šis ir sestais precīzais metiens šosezon.

Latvijas hokejists laukumā pavadīja 18 minūtes un 15 sekundes (3:23 mazākumā), vienreiz meta pa vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu, uzvarēja piecus no 11 iemetieniem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

27 gadus vecais Bļugers šosezon 23 mačos sakrājis 10 rezultativitātes punktus (6+4) un lietderības koeficientu +1.

Otrus vārtus "Penguins" labā guva ASV hokejists Džeiks Gencels.

Kaut arī "Penguins" pa vārtiem meta vairāk (attiecība 34:22), pretiniekiem precizitāte bija labāka. Abas komandas neizmantoja pa trim vairākumiem.

Uzvarētāju sastāvā kanādietis Konors Makdeivids izcēlās ar gūtiem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm. Divas ripas iemeta Zeks Haimens.

Makdeivids ar 40 punktiem (15+25) patlaban ir sezonas otrais rezultatīvākais spēlētājs pēc komandas biedra vācieša Leona Draizaitla, kurš sakrājis 41 punktu (20+21).

Aizvadītajā mačā Draizaitls atzīmējās ar vienu rezultatīvu piespēli.

"Oilers" šosezon ar 3,8 gūtiem vārtiem vidēji mačā ir otrā rezultatīvākā komanda NHL. Rezultatīvāk spēlē vienīgi Kolorādo "Avalanche", kas vidēji guvusi 3,9 vārtus.

"Penguins" ar 25 punktiem 23 spēlēs ieņem ceturto vietu Metropolitēna divīzijā, savukārt "Oilers" ar 32 punktiem 21 mačā ir Klusā okeāna divīzijas līdere.

Katras divīzijas trīs labākās komandas iekļūs "play-off".