Skeletoniste Tērauda iegūst 17. vietu trešajā Pasaules kausa posmā

Endija Tērauda FOTO: AP/Scanpix

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda piektdien Altenbergas trasē Vācijā Pasaules kausa trešā posma sacensībās skeletonā divu braucienu summā izcīnīja 17.vietu.

Uzvaru divu braucienu summā izcīnīja vāciete Tīna Hermane, kurai Tērauda piekāpās 2,39 sekundes.

Otrajā vietā ierindojās Krievijas sportiste Alīna Tararičenkova, zaudējot Hermanei 0,31 sekundi, bet trešajā vietā - austriete Janīne Floka, kura piekāpās 0,37 sekundes.

Otrajā braucienā trases rekordu laboja Hermane, veicot braucienu 57,52 sekundē. Arī iepriekšējais trases rekords - 57,77 sekundes -, kas bija sasniegts 2020.gada 29.februārī, piederēja vācietei.

Pirmajā braucienā labāko rezultātu uzrādīja Hermane, kura trasi veica 57,84 sekundēs, savukārt Tērauda trasi veica 59,13 sekundēs, Hermanei piekāpjoties 1,29 sekundes.

Otrajā vietā pēc pirmā brauciena ierindojās vāciete Hanna Neize, bet labāko trijnieku noslēdza Krievijas sportiste Tararičenkova.

Pasaules kausa kopvērtējumā vadībā ar 596 punktiem ir nīderlandiete Kimberlija Bosa. Viņai ar 594 punktiem seko Tararičenkova un ar 586 punktiem vēl viena krieviete Jeļena Ņikitina.

Tērauda ar 194 punktiem ieņem 20.vietu 30 sportistu konkurencē.

Tērauda trasē devās ar 25.numuru, bet otrajā braucienā startēja otrā.

Latvijas skeletoniste jauno sezonu sākusi pieticīgi, jo iepriekšējos divos posmos, kas notika Īglsas trasē Insbrukā, viņa netika pie otrā brauciena, ierindojoties attiecīgi 22. un 23.pozīcijā.

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste un piedalījās sešos no astoņiem Pasaules kausa posmiem, kopvērtējumā finišējot 14.vietā 39 sportistu vidū. Pirmajā posmā Siguldā viņa pirmoreiz Latvijas skeletona vēsturē sieviešu sacensībās kāpa uz Pasaules kausa goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu.

Vīriešiem pirmais brauciens sāksies, kad Latvijā būs plkst.15.30, bet otrais sāksies pusotru stundu vēlāk. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Tomass un Martins Dukuri.

Sestdien un svētdien notiks sacensības bobslejā.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamie divi posmi notiks Vācijas trasēs - Vinterbergā un atkal Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē - Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Uz augšu
Back