Latvijas vīriešu florbola izlase otrdien pasaules čempionātā ar rezultātu 16:3 (6:1, 3:0, 7:2) pārspēja Kanādu un izcīnīja vietu ceturtdaļfinālā.
Latvijas florbola izlase pārliecinoši iekļūst pasaules čempionāta 1/4 finālā
Pirmajā trešdaļā latvieši ātri apliecināja savu pārākumu un jau spēles trešajā sekundē vārtus guva Pēteris Trekše. Vēl pēc minūtes un 40 sekundēm Trekše guva otros vārtus, panākot 2:0. Tiesa pēc Latvijas trešajiem vārtiem vienus atguva kanādieši, panākot 1:3, bet latvieši atbildēja ar vēl trīs gūtiem vārtiem, kas ļāva noslēgt pirmo trešdaļu ar 6:1.
Savukārt otrajā trešdaļā pēc Latvijas gūtajiem vārtiem vairākumā spēles temps kļuva krietni lēnāks, un sekoja vēl tikai Klāva Jansona un Trekšes vārti.
Noslēdzošās trešdaļas ievadā pie soda metiena tika Kanāda, taču Jānis Salcevičs, kurš uz soda metienu nomainīja vārtos Markusu Plūdumu, spēlēja pārliecinoši un bumbiņa netika raidīta viņa vārtos.
Latvijas izlasē ar pieciem gūtajiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Klāvs Jansons, bet trīs vārtus guva Trekše.
Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā šajā mačā tika atzīts Jansons.
Ceturtdaļfinālā trešdien Latvija tiksies ar Čehiju.
Pirmajā čempionāta spēlē latvieši pirmie guva vārtus, taču graujoši zaudēja vienai no turnīra favorītēm Zviedrijai ar rezultātu 1:11. Otrajā mačā Latvija spēlēja neizšķirti 5:5 ar Dāniju, bet trešajā spēlē piekāpās Somijai ar 2:7.
Pasaules čempionātā Latvija ar Kanādu ir tikusies divas reizes, abās uzvaru izcīnot Latvijai. 2014.gadā latvieši uzvarēja ar 10:2, bet 2016.gadā Latvija pārspēja kanādiešus ar 11:1.
Latvija spēlēja A grupā, kur ir četrkārtējā pasaules čempione un pēdējo divu titulu īpašniece Somija, astoņkārtējā zelta medaļu īpašniece Zviedrija un Dānija, kas savulaik divreiz iekļuvusi labāko četriniekā.
B grupā spēkojās Čehija, Šveice, Vācija un Norvēģija. Otrajā ešelonā C grupā spēkus mēroja Polija, Slovākija, ASV un Taizeme, bet D grupā nūjas krustoja Singapūra, Kanāda, Igaunija un Filipīnas.
Grupu turnīrā komandas spēlē katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļūst ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm būs duelēšanās ar otrā ešelona katras grupas divām spēcīgākajām izlasēm.
Caur kvalifikācijas turnīriem 35 izlasēm kopumā bija iespēja izcīnīt 13 ceļazīmes. Vietu pasaules čempionātā jau bija nodrošinājuši pašreizējie čempioni somi, bet, lai popularizētu šo sporta veidu arī Ziemeļamerikā, automātisku vietu sacensībās ieguva arī Kanāda un ASV.
Latvijas izlases galvenais treneris somu speciālists Rīhimeki valstsvienības divdesmitniekā iekļāvis divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 11 uzbrucējus.
Vislielākā pārstāvniecība ir no Cēsu "Lekrings" vienības - pieci spēlētāji, kam seko trīs spēlētāji no "Lielvārde"/"FatPipe". Divi spēlētāji ir no Talsu NSS/"Krauzers", bet pa vienam spēlētājam ir no četrām komandām - "Oxdog Ulbroka"/LU, "Kurši", "Ķekava", "Ogres Vilki". Trīs spēlētāji ir no Somijas vienības "Koovee", bet vēl divi no citām Somijas komandām - "Nokian KrP" un "LaSB", kā arī viens spēlētājs no Šveices komandas "Jets".
Latvijas valstsvienība pašlaik rangā ieņem astoto vietu. Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018.gadā notika Prāgā, Latvijas florbolisti izcīnīja piekto vietu. Latvijas izlase ir piedalījusies visos 12 līdz šim aizvadītajos pasaules čempionāta finālturnīros. Augstākais sasniegums, ko izdevies izcīnīt, ir piecas reizes izcīnīta piektā vieta.
Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionātam:
vārtsargi - Jānis Salcevičs ("Ogres Vilki"), Markuss Plūdums ("Lekrings");
aizsargi - Armands Savins, Oskars Tūtāns (abi - "Lielvārde"/"FatPipe"), Morics Krūmiņš (Somijas "Nokian KrP"), Jānis Ragovskis (Somijas "LaSB"), Kārlis Petrovskis ("Oxdog Ulbroka"/LU), Ralfs Orste (Somijas "Koovee"), Artūrs Jurševskis ("Lekrings");
uzbrucēji - Edgars Puriņš, Andris Rajeckis, Krišjānis Tiltiņš (visi trīs - "Lekrings"), Rolands Kovaļevskis, Pēteris Trekše (abi - Somijas "Koovee"), Toms Bitmanis, Artis Raitums (abi - "Talsu NSS"/"Krauzers"), Toms Akmeņlauks ("Kurši"), Kevins Šmits (Šveices "Jets"), Klāvs Jansons ("Ķekava"), Aivis Kusiņš ("Lielvārde"/"FatPipe").