Latviešu pārstāvētā "Kalev"/"Cramo" nesasniedz FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīru

Ojārs Siliņš.

Ojāra Siliņa un Mārča Vītola pārstāvētā Tallinas "Kalev"/"Cramo" otrdien zaudēja izredzes iekļūt Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā.

Roberta Štelmahera vadītā Igaunijas komanda apakšgrupu turnīra piektajā spēlē mājās ar rezultātu 86:93 (22:30, 16:17, 21:18, 27:28) zaudēja Strasbūras SIG.

Siliņš 22 minūtēs un 20 sekundēs guva divus punktus, realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem, bet viņa divi tālmetieni savu mērķi nesasniedza. Latviešu basketbolists arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, iekrāja negatīvu +/- rādītāju (-9) un vienu efektivitātes koeficienta punktu.

Vītols četrās minūtēs un 27 sekundēs guva trīs punkts - viņš grozā raidīja vienu no diviem "trejačiem", bet aizmeta garām vienīgo divpunktu metienu. Vītola rēķinā arī viena atlēkusī bumba, viena piezīme, negatīvs +/- rādītājs (-3) un divi efektivitātes koeficienta punkti.

Talliniešiem pa 17 punktiem guva Devions Berijs un Kristjans Kitsings, kurš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Pretiniekiem 28 punktus guva un deviņas rezultatīvas piespēles atdeva Džons Robersons.

Tallinas komanda ar vienu uzvaru piecās spēlēs ieņem ceturto vietu F grupā un augstāk vairs nevar pakāpties.

Tikmēr bez zaudējumiem pamatturnīru turpina Mārča Šteinberga un Jāņa Bērziņa pārstāvētā Manrezas "Baxi", kas viesos ar 88:75 (23:15, 18:18, 26:24, 21:18) uzveica Ostrovas Velkopolskas "Arged BM Stal".

Šteinbergs desmit minūtēs un 18 sekundēs izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu un aizmeta garām grozam abus "sodiņus". Vēl viņa rēķinā bija divas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, vienreiz pārkāpa noteikumus, iekrāja negatīvu +/- rādītāju (-7) un vienu efektivitātes koeficienta punktu. Bērziņa nebija viesu komanda pieteikumā.

Manrezas komanda uzvarējusi visās piecās B apakšgrupas spēlēs.

Regulārajā turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošinās vietu "play-off" pirmajā kārtā, kur tām pievienosies vēl astoņas vienības, kas tiks noskaidrotas "play-in" sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.

Plānots, ka "play-in" turnīrā, astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētāji tiks noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfinālu pārvarējušās komandas iekļūs "Final Four" turnīrā, kur cīnīsies par balvu fondu viena miljona eiro apmērā.

Maijā Ņižņijnovgorodā notikušajā finālastoņnieka turnīrā triumfēja Spānijas klubs Burgosas "San Pablo", nosargājot pērn izcīnīto titulu.

2020./2021.gadā tika izspēlēta turnīra piektā sezona. Pirmajos trīs gados par čempioniem tika kronēti Tenerifes "Lenovo", Atēnu AEK un Boloņas "Segafredo Virtus" basketbolisti.