Video ⟩ Rubīnam aktīvs sniegums NHL debijas spēlē un uzvara pār Merzļikinu

Kristiāns Rubīns
Kristiāns Rubīns Foto: marlies.ca

Debiju Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionātā piedzīvojis latviešu aizsargs Kristiāns Rubīns, kurš demonstrēja aktīvu sniegumu, viņa pārstāvētajai vienībai Toronto "Maple Leafs" svinot uzvaru.

Debiju pasaules spēcīgākajā līgā Rubīns piedzīvoja Toronto, kur "Maple Leafs" ar 5:4 pieveica latviešu vārtsargu Elvi Merzļikinu un Kolumbusas "Blue Jackets" komandu.

23 gadus vecais Rubīns ir pirmais nedraftētais Latvijas hokeja aizsargs, kurš spēlējis NHL

Laukumā viņš pavadīja 13 minūtes un 40 sekundes (1:16 mazākumā), kuru laikā izpildīja trīs metienus pa vārtiem, lika lietā četrus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu un maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Merzļikins "Blue Jackets" vārtus sargāja pirmajās divās trešdaļās. Spēles noslēdzošajā nogrieznī viņu nomainīja Daņils Tarasovs. Latvijas vārtsargs atvairīja 25 no 30 pretinieku metieniem jeb 83,3% raidījumu. Tarasovs neitralizēja visus 10 metienus pa viņa vārtiem.

Rubīnam bija mazākais spēles laiks starp "Maple Leafs" aizsargiem, toties viņš komandā izpildīja visvairāk spēka paņēmienu.

Otrās trešdaļas izskaņā Merzļikins divreiz tika pārspēts septiņu sekunžu laikā, laukuma saimniekiem tobrīd panākot 5:1. Divus no pieciem vāriem viņš ielaida skaitliskajā mazākumā.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva un vienu rezultatīvu piespēli veica rezultatīvais Ostons Metjūss, bet "Blue Jackets" rindās ar diviem vārtiem atzīmējās dāņu uzbrucējs Olivers Bjorkstrands.

Šosezon Merzļikins "Blue Jackets" vārtos stājies 15 mačos, palīdzot komandai izcīnīt desmit uzvaras.

Rubīns kļuvis par Latvijas 26. spēlētāju NHL.

Latvijas izlases aizsargs šosezon Amerikas Hokeja līgā (AHL) "Marlies" sastāvā 16 spēlēs guvis četrus punktus (1+3) un iekrājis lietderības koeficientu +4.

"Maple Leafs" ar 27 spēlēs iekrātiem 38 punktiem ir trešā spēcīgākā komanda Austrumu konferencē, savukārt "Blue Jackets" nopelnītie 26 punkti 24 mačos dod 9. pozīciju.