Tīruma ieņem sesto, Aparjode septīto vietu PK posmā kamaniņu sportā

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

Elīza Tīruma sestdien Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā Altenbergā ieņēma sesto, Kendija Aparjode - septīto, Sigita Bērziņa - 18., bet Elīna Ieva Vītola - 23.vietu.

Bērziņa, kura pirmajā braucienā trasē devās sestā, trasi veica labi, vien lejasdaļā dabūja piemest kājas ledum, taču daudz laika ar to nezaudēja, ieņemot pēc pirmā brauciena 18.vietu un līderei austrietei Madeleinei Eglei, kura labāko rezultātu sasniedza, braucot priekšpēdējā, zaudējot 0,855 sekundes.

Elīna Ieva Vītola ar 15.starta numuru slikti veica brauciena otro daļu pēc devītās virāžas, ierindojoties 27.vietā 28 sportistu konkurencē un Eglei zaudējot 1,527 sekundes.

Aparjode, kura trasē devās kā 23., trasē pieļāva pa kļūdiņai un sānslīdei, ierindojoties devītajā vietā 0,493 sekundes aiz austrietes.

Kā pēdējā braukusī Tīruma veica labu braucienu, ieņemot septīto vietu un no Egles atpaliekot par 0,386 sekundēm, bet no pirmā trijnieka, ko noslēdza vāciete Anna Bereitere, - par 0,190 sekundēm.

Otrā pēc pirmā brauciena bija Bereiteres tautiete Jūlija Taubica, kas Eglei zaudēja 0,143 sekundes.

Otro braucienu Vītola aizvadīja krietni labāk, tajā ieņemot desmito vietu un pakāpjoties uz 23.vietu divu braucienu summā. Eglei, kura svinēja savu otro uzvaru šosezon, viņa piekāpās 2,162 sekundes.

Teicami nobrauca arī Bērziņa, tobrīd sasniedzot otru labāko laiku braucienā aiz Vītolas un pēc visu sportistu starta ieņemot 19.vietu braucienā un 18.vietu divu braucienu summā, uzvarētājai zaudējot 1,768 sekundes.

Aparjode nevainojami veica otro braucienu, tobrīd sasniedzot labāko laiku braucienā, bet beigās tas izrādījās sestais ātrākais laiks braucienā, kas ļāva ieņemt septīto vietu divu braucienu summā 0,984 sekundes aiz Egles.

Tīrumai nedaudz neprecīza bija ieeja pirmajā virāžā, braucienā ieņemot astoto, bet summā - sesto vietu, Eglei zaudējot 0,981 sekundi.

Egle, kura sasniedza labāko laiku abos braucienos, par 0,293 sekundēm summā apsteidza braucienos otro vietu ieņēmušo Taubicu un par 0,585 sekundēm - braucienos trešo Bereiteri.

Ceturtā finišēja vēl viena vāciete Natālija Geizenbergere, piektā - amerikāniete Emīlija Svīnija, kas Tīrumu apsteidza par 0,148 sekundēm.

Piektdien Nāciju kausā dalību Pasaules kausa sacensībās nopelnīja Vītola, ierindojās trešajā vietā, un Bērziņa, ieņemot 13.vietu.

Ulla Zirne, kurai arī bija paredzēts starts Nāciju kausā, treniņbraucienā piedzīvoja kritienu, traumēja plecu un svētdien dosies mājās pārbaudīt savainojuma smaguma pakāpi. Visticamāk līdz Siguldas Nāciju kausam viņa trasē nedosies.

Pirmajā posmā Ķīnā Aparjode izcīnīja 13.vietu, bet Sočos attiecīgi otro un trešo vietu, kā arī bija ceturtā Sprinta kausā. Tīruma līdz šim ieņēmusi septīto, ceturto un sesto vietu, kā arī septīto sprintā. Bērziņa ierindojusies 18., 19. un 22.vietā, bet Vītola sacensības divos pirmajos posmos noslēgusi divreiz 23.vietā.

Uzvaru posmos līdz šim to secībā izcīnījusi austriete Madeleine Egle, Bereitere un divreiz, ieskaitot Sprinta kausu, Taubica.

Iepriekšējā sezonā Tīruma kopvērtējumā bija sestā, Aparjode - devītā, Vītola 22., bet Bērziņa - 34. Ar uzvaru sezonas pēdējās sacensībās Sanktmoricā priecēja Vītola.

Jau ziņots, ka divnieku sacensībās sestdien Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja trešo vietu, pirmoreiz šosezon kāpjot uz Pasaules kausa goda pjedestāla, bet otrs Latvijas duets Juris un Andris Šici ierindojās piektajā vietā.

Svētdien notiks sacensības vīriešiem, kā arī komandu stafete.

Turpinājumā kamaniņu braucējus 18./19.decembrī gaida sacensības posmā Īglsas trasē Austrijā.

Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī, būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Pasaules kausa sezona noslēgsies Sanktmoricas trasē Šveicē, vienlaikus sacenšoties arī Eiropas meistarsacīkstēs.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu