Latvijā ar dubultposmu atgriezīsies Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāts RallyX Nordic

TVNET Auto
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: RallyX Nordic

Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāts RallyX Nordic atgriežas Latvijā. Sacensības kopā ar Latvijas un Lietuvas rallijkrosa čempionāta ieskaitēm sportistus uzņems no 8. līdz 10. jūlijam Biķernieku trasē, Rīgā. Rallijkrosa festivālā pulcēsies dalībnieki no tuvākām un tālākām Eiropas valstīm.

Nākamā gada jūlijā pasaules rallijkrosa trasē Rallijkrosa festivāla ietvaros uz starta varētu iziet virs 140 dalībniekiem. RallyX Nordic vieno tādus pasaules rallijkrosa elites braucējus kā Johans Kristofersons, Niklass Gronholms, Andreass Bakkeruds un citus. Paralēli plānotajā nedēļas nogalē uz starta redzēsim arī labākos Latvijas un Lietuvas čempionāta rallijkrosa braucējus.

Jānis Bergs, rallijkrosa sacensību rīkotājs: “Esam priecīgi paziņot, ka nākamajā sacensību gadā Latvija uzņems vienu no augstākās klases rallijkrosa seriāliem. Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāts RallyX Nordic ar katru gadu top arvien populārāks pazīstamu braucēju vidū. Domāju, ka 2022. gada sezona nebūs izņēmums, jo pasaules rallijkross dodas elektrisko automobiļu virzienā, kā arī tajā tiek ierobežots dalībnieku skaits, tāpēc braucēji meklē iespējas braukt citur,” iesāk Bergs.

“Biķernieku trasē sportisti tiksies nedēļu pēc sacensībām Zviedrijā, Holjes trasē, kas aicina domāt, ka Rīgā uz starta redzēsim dalībniekus no dažādiem Eiropas reģioniem. Ne mazāk svarīgi ir pieminēt to, ka paralēli šīm cīņām norisināsies arī Latvijas un Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms, kas varētu mudināt arī vietējās zvaigznes stāties blakus pasaulē zināmiem rallijkrosa braucējiem,” atklāj rīkotājs.

Autosporta sacensības plānots aizvadīt, sākot ar piektdienu, kurā tiks noskaidrots labākais RallyX Nordic braucējs pirmajā no diviem posmiem Latvijā, bet sestdien un svētdien kopā ar Latvijas un Lietuvas čempionātu norisināsies otrs posms.

Dalībnieki RallyX Nordic seriālā sacentīsies piecās ieskaites grupās: sacensību spēcīgākajā Supercar klasē, kuru jauda sasniedz 600 zirgspēkus, Supercar Lites, kas pasaules rallijkrosa kontekstā zināma kā RX2, divās kroskartu klasēs: Crosscar un Crosscar Junior, kā arī Open 2WD klasē, kurā uz starta stājas vientilta piedziņas automašīnas.

Foto: RallyX Nordic

2022. gada sacensību kalendārs:

1. un 2. posms / Holjes trase, Zviedrija (14.-15.-05)

3. un 4. posms / Kouvola trase, Somija (28.-29.05)

5. un 6. posms / Biķernieku trase, Latvija (08.-10.07)

7. posms / Trase tiks precizēta, Zviedrija (23.-24.07)

RallyX Nordic 2021. gada sezona aizritēja septiņos posmos, Dānijā - Nysum trasē, Zviedrijā – Holjes un Arvikas trasēs, kā arī Somijā - Oulu. Prestižajā Supercar klasē ar trīs uzvarām sezonā čempiona kausu izcīnīja zviedru pilots Johans Kristofersons (Volkswagen Polo Supercar). Rallijkrosa seriālā, kroskartu klasē Crosscar, piedalījās arī divi latviešu rallijkrosa braucēji, Ronalds Baldiņš (Speedcar) un Reinis Nitišs (Kamikaz 3). Baldiņš trijos no septiņiem posmiem iekļuva fināla braucienā un vienā no tiem izcīnīja 2. vietu, bet sezonas kopvērtējumā latviešu sportists ierindojās augstajā 4. pozīcijā. Savukārt Reinis Nitišs sezonu noslēdza septītais.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu