Video Dārzniekam desmitā vieta Nāciju kausā, Rozītis ierindojas 14. pozīcijā

Latvijas kamaniņu sportists Artūrs Dārznieks piektdien Insbrukā notiekošajā Nāciju kausā ieņēma desmito vietu, bet Riks Kristens Rozītis ierindojās 14. vietā.

Dārznieks trasi veica 50,903 sekundēs, Vācijas sportistam Krisam Renē Eisleram, kurš uzrādīja labāko finiša laiku, zaudējot 0,576 sekundes.

Tikmēr Rozītis, kurš ierindojās 14. vietā, no labākā rezultāta atpalika 0,692 sekundes.

Otro vietu Nāciju kausā ieņēma Krievijas sportists Matvejs Perestoroņins, kurš Eisleram zaudēja 0,21 sekundi, bet labāko trijnieku noslēdza austrietis Reinhards Egers, vācietim piekāpjoties 0,257 sekundes.

Sieviešu sacensībās Vītola trasi veica 40,387 sekundēs, uzvarētājai ASV sportistei Emīlijai Svīnijai piekāpjoties 0,154 sekundes.

Otro vietu izcīnīja Krievijas sportiste Diāna Loginova, kura amerikānietei zaudēja 0,146 sekundes.

Sigita Bērziņa finišēja 41,043 sekundēs, no labākā rezultāta atpaliekot 0,810 sekundes, un, ieņemot 29. vietu, nekvalificējās pamatsacensībām.

Tika paredzēts, ka Nāciju kausā startēs arī juniori Eduards Ševics-Mikelševics/Lūkass Krasts, taču Ševics-Mikelševics ceturtdien treniņbraucienā pret apmali atsita kāju un guva traumu, tāpēc duets nestartēja. Pagājušajā nedēļas nogalē, 11. decembrī trešajā Junioru pasaules kausā, kas norisinājās Insbrukā junioru divvietīgā ekipāža izcīnīja sudraba godalgu.

Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos. Stiprāko grupā ir 12 dāmas, 15 vīri un 12 divvietīgās ekipāžas.

Pēc aizvadītiem četriem pasaules kausa posmiem šajā grupā iekļuvuši Kendija Aparjode, Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Andris Šics/Juris Šics un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Pasaules kausa piektajam posmam startēt pieteikušies 171 sportists no 28 valstīm.

Jau 2022. gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16. janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23. janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10. februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.