Kā baņķieri, romantiķi un bandīti startēja 90. gadu "VW Golf kausā"

TVNET Auto
Kā baņķieri, romantiķi un bandīti startēja 90. gadu "VW Golf kausā"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
VW Golf kauss Biķerniekos
VW Golf kauss Biķerniekos Foto: Ekrānuzņēmums no video

Jaunākajā ātruma un piedzīvojumu raidījuma Ātruma cilts sērijā – stāsts par trakajiem 90. gadiem un tā laika autošosejas fenomenu – leģendāro "VW Golf kausu".

Pauls Timrots šajā raidījuma sērijā atgriežas 90. gadu sākumā, lai atskatītos, kā Latvijā no nulles attīstījās leģendārās autošosejas sacīkstes, kur vienā trasē startēja neiedomājami kolorīts dalībnieku sastāvs.

Indulis Rukuts, viens no "VW Golf kausa" aizsācējiem atceras, ka tolaik autosporta entuziastiem nebija daudz iespēju izpausties, bet vēlme bija liela. Ja pirmajā sacensību posmā uz starta bija 15 dalībnieki, vēlāk jau braukt gribētāju bija tik daudz, ka visiem Biķernieku trasē nepietika vietas.

VW Golf kauss Biķerniekos
VW Golf kauss Biķerniekos Foto: Ekrānuzņēmums no video

Kolēģis Andris Štāls to skaidro ar tā laika iespējām ātri tikt pie naudas un piepildīt sapni par autosportu. Savukārt Tāls Meļķis, kura pārziņā bija "VW Golf" rezerves daļu būvniecība, zina stāstīt, ka liela loma bijusi tehniskajai jaunradei, jo mehāniķi mācījās darba procesā.

Gunārs Žideļuns, kurš pieskatīja sacensību tehnisko norisi un drošības pusi, atzīst, ka ar organizāciju gāja grūti, jo daļa braucēju nebija saistīti ar autosportu. Pieredzes trūkuma dēļ sadursmēs lūza dzelži un tā bija liela laime, ja pirmais aplis izdevās bez avārijām.

Kādi bija "VW Golf kausa" riskantākie momenti, nežēlīgākās cīņas un trakākās avārijas, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu